Reklama

Reklama

Osoby przebywające na kwarantannie są szykanowane przez sąsiadów?

Opublikowano: 8 kwietnia 2020 08:25
Autor:

Osoby przebywające na kwarantannie są szykanowane przez sąsiadów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Groźby, szykany, agresywne zachowania - wylicza nasza Czytelniczka, z takimi zachowaniami mają spotykać się osoby na kwarantannie.

W sieci czy w prasie coraz więcej pojawia się artykułów i wzmianek o negatywnym nastawieniu sąsiadów do osób na kwarantannie i ich rodzin. Ludzie nie zapominają i nawet po zakończonym odizolowaniu zmieniają zachowanie względem tych, którzy na niej byli. 

 

 Gdzie zrozumienie?

 

- W dobie panującej pandemii wszędzie pełno informacji o tym, jak to jesteśmy solidarni, jak to sobie pomagamy, szyjemy maseczki, tworzą się grupy robiące zakupy. A może warto napisać o tym, jak mieszkańcy Kolbuszowej szykanują i są agresywni wobec osób zmuszonych odbywać kwarantannę i ich rodzin - mówi nasza Czytelniczka. 

 Jak mówi, wie to  z własnego doświadczenia. Wszystko rozpoczęło się od tego, kiedy policja poinformowała sąsiadów, że mieszkanie objęte jest kwarantanną. - Zaczęła się gehenna dla osoby w kwarantannie i jej rodziny, mimo że ta nie jest objęta kwarantanną - wyjaśnia nasza rozmówczyni - Groźby, szykany, agresywne zachowania, mimo że zalecenia kwarantanny są ściśle wypełniane i osoba nie opuszcza miejsca zamieszkania zgodnie z zaleceniami - dodała. 

 Kobieta, która się do nas zwróciła z prośbą o nagłośnienie sprawy, doskonale sobie zdaje sprawę z powagi sytuacji i tego, że dla wszystkich jest to nowa sytuacji, której przede wszystkim towarzyszy strach. - A co ma zrobić osoba, która musi odbyć taką kwarantannę? Zabić się, mimo że ma ją gdzie odbyć, bo sąsiedzi są  niezadowoleni? - dopytuje zrozpaczona kobieta.

Co z wami?

 - Gdzie ta powszechnie deklarowana w mediach społecznościowych pomoc, współczucie, zrozumienie? Wygląda na to, że tylko na portalach społecznościowych - podkreśla nasza rozmówczyni. Dla przykładu Czytelniczka prosi o spojrzenie na sytuację z drugiej strony. 

- Czy jeśli ktoś z waszych bliskich będzie musiał przejść kwarantannę, to wywieziecie go od razu do lasu? To, że ktoś jest w kwarantannie, nie oznacza, że jest chory, a zachowanie podstawowych zasad higieny pozwala uniknąć ryzyka zakażenia - podkreśla mieszkanka gminy. 

Ratownik medyczny z Kolbuszowej
- Również my, wykonując swój zawód, odczuwamy niechęć ze strony niektórych osób. Czasami nawet w sposób bardzo bezpośredni sygnalizują nam, żebyśmy się do nich nie zbliżali.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Agnieszka

  Proste ludzie boja się jak zrzucili grozny wirus za granica a teraz nazwoza go tutaj, wiec powinni granice zamknac miesiac temu i nie byloby obrazan glupich dasiadow ktorzy nie rozumieja powagi sutuacji bo sie zaraza wg lanceta 37 dni a sa nosiciele bezobjawowi to co sie dziwić ze wszedzie panika

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Szeri

  Przecież ci co są na kwarantannie nie muszą być chorzy i nic nikomu nie grozi z ich strony , trochę wyrozumiałości. Ale faktycznie inni patrzą na resztę rodziny jak na przybyszów z innej planety. Tak to wygląda i zgadzam się z moim przedmowca to są właśnie katolicy a mają w sobie tyle jadu

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Beata

  Ludzie opanujcie się!!! Każdego to może spotkać.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Jo

  Normalne. Bydło z kolbuszpwej

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Ala

  Tak to z wami bywa wstyd ? nie każdy odbywający kwarantannę jest zarażony?świń wśród ludzi nie brakuje? a tak chodzą do kościoła ???

 • rok temu | ocena +15 / -6

  bob

  Ci co tak szykanują to najbardziej gorliwi katolicy. Co tydzień w pierwszej składają łapska do modlitwy

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Doti

   #modlsiezakwaranntanistownieszykanuj