Reklama

Oskarżony o podpalenie gospodarstwa w Nowej Wsi na wolności. Tak zdecydował sąd w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Siedlanka

Oskarżony o podpalenie gospodarstwa w Nowej Wsi na wolności. Tak zdecydował sąd w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Pożar doszczętnie zniszczył niemal cały dorobek życia starszego małżeństwa z Nowej Wsi. | foto OSP Siedlanka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej zdecydował. Oskarżony o podpalenie gospodarstwa w Nowej Wsi mężczyzna, po kilku miesiącach spędzonych w areszcie, wyszedł na wolność.

Do pożaru doszło początkiem listopada 2022 roku w Nowej Wsi (gmina Kolbuszowa). Wewnątrz spalonego budynku znajdował się traktor, motocykl, sprzęt gospodarczy, siano i drewno, które pochłonął ogień. Żywcem spaliły się także cztery krowy, które znajdowały się w stajni oraz kilkadziesiąt kur i dwa króliki. Spaliła się również część drewnianego płotu. 

Kolbuszowscy policjanci ustalili, że związek z pożarem może mieć 21-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Po wykonaniu niezbędnych czynności usłyszał prokuratorskie zarzuty m.in. sprowadzenia pożaru, a także przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego zabijania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. 21-latek trafił do aresztu. W toku trwającego postępowania okazało się, że mężczyzna był także czynnym strażakiem ochotnikiem m.in. w OSP w Świerczowie.  

Decyzja Sądu Rejonowego w Kolbuszowej 

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej końcem kwietnia tego roku wystosowała akt oskarżenia w tej sprawie. Po niespełna pół roku spędzonym w areszcie Sąd Rejonowy w Kolbuszowej zdecydował, że oskarżony o podpalenie gospodarstwa mężczyzna może opuścić więzienne mury. Kolbuszowski wymiar sprawiedliwości nie objął mieszkańca gminy Kolbuszowa żadnym dozorem policyjnym. Będzie on odpowiadał za swój czyn z wolnej stopy. 

Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury poinformowała, że prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu o wypuszczeniu 21-latka na wolność. 

Rozprawa w sprawie podpalenia gospodarstwa w Nowej Wsi w lipcu

Od Marka Nowaka, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu dowiedzieliśmy się, że posiedzenie kolbuszowskiego sądu w sprawie podpalenia gospodarstwa odbędzie się 13 lipca tego roku. Wysoce prawdopodobne jest to, że wtedy właśnie wymiar sprawiedliwości wyda wyrok. 

Poczytalny w chwili przestępstwa

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej uzyskała opinię biegłego psychiatry, który badał mężczyznę oskarżonego o podpalenie gospodarstwa w Nowej Wsi (gm. Kolbuszowa). 

Od prokurator Kwiatkowskiej-Brandys usłyszeliśmy w środę, 5 kwietnia, że biegły psychiatra badał podejrzanego pod kątem jego poczytalności. Stwierdził on, że jest i był poczytalny w chwili popełnienia przestępstwa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE