Reklama

Orzeł spacerował po jezdni

Opublikowano:
Autor:

Orzeł spacerował po jezdni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy funkcjonariusze złapali orła. Osłabiony ptak nie mógł latać, tylko spacerował po jezdni i przydrożnej łące. - Gdyby nie zgłoszenie mieszkańców i interwencja policjantów, młody drapieżnik mógłby nie przeżyć nocy – informuje Jolanta Skubisz – Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej.

Dyżurny kolbuszowskiej jednostki w piątkowy wieczór (2 września) otrzymał nietypowe zgłoszenie. W słuchawce telefonu usłyszał, że po jezdni w Wilczej Woli spaceruje orzeł, który mógł zostać potrącony przez samochód. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. - Niedaleko kościoła w tej miejscowości funkcjonariusze zauważyli kilku mieszkańców Wilczej Woli, którzy wskazali chodzącego po przydrożnej łące orła – mówi Jolanta Skubisz – Tęcza, oficer prasowy jednostki i dodaje: - Policjanci ustalili, że ten rzadki, chroniony gatunek ptaka to orzeł przedni, który zamieszkuje lasy w Wilczej Woli. Ostrożnie złapali młodego drapieżnika i wezwali na miejsce lekarza weterynarii.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE