Reklama

Oliwka Kret z Kolbuszowej pojechała na badania do Niemiec. Rodzice proszą o modlitwę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Oliwka Kret z Kolbuszowej dotarła do Niemiec. Przejdzie tam szczegółowe badania.

Oliwka choruje m.in. na padaczkę lekooporną. Bardzo kosztowne badania w Niemczech są niezbędne do tego, aby ustalić dalszy przebieg leczenia dziewczynki. Dzięki hojności mieszkańców i nie tylko udało się zebrać potrzebną kwotę.

- Spieszymy ogłosić już oficjalnie, że jedziemy z Oliwką na badania EEG- video monitoring do SchonKlinik

- napisali rodzice dziewczynki. 

Oliwka na badaniach przebywa od 3 do 13 lipca. - Po badaniach szczegółowych będziemy wiedzieć co dalej i jakie będzie wyglądało dalsze leczenie córki. Nasz  wstępny cel został osiągnięty i to dzięki wam wszystkim - dziękują Alicja i Jacek Kret, rodzice. 

Fundacja, której Oliwka jest podopieczną, zrobiła przedpłatę 40 tys. euro, z subkonta na konto kliniki, a ta ustaliła termin badań. Z ostatniego koncertu w Kupnie zebrane pieniądze (5981,85 zł) pozwolą w części na pokrycie zakwaterowania, transport do kliniki, ubezpieczenie, vinety.

- Jeszcze raz dziękujemy za turnieje, mecze, koncerty kiermasze, wpłaty i darowizny oraz 1 proc. na subkonto Oliwki. Bez was i waszych rodzin, przyjaciół, znajomych, nie dalibyśmy rady. Dziękujemy za tyle dobrych słów wsparcia, pozytywnej energii, która dawała nam rodzicom  potężnego "kopa" do dalszego działania. Nie sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska, więc dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy stanęli na naszej drodze po zdrowie Oliwki i wsparli nas

- piszą państwo Kret. 

W poniedziałek (4 lipca) Oliwka przeszła badania krwi, a we wtorek (5 lipca) przyklejanie diod i badania te na, które tak długo czekali rodzice razem z Oliwką. - Dziękujemy jeszcze raz za wszystko i pięknie prosimy o modlitwę, żeby wszystko się udało - dodają Jacek i Alicja. 

HISTORIA CHOROBY OLIWKI

Za uśmiechem Oliwki Kret z Kolbuszowej kryje się wojowniczka, która w swoim krótkim życiu przeszła wiele ciężkich chwil. Oliwia to jedna z bliźniaczek, a zarazem skrajny wcześniak. Urodziła się w 26. tygodniu, z bardzo niską wagą 760 g.

Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię, usuniętą laserowo. Przez pierwsze dwa miesiące swego życia podłączona pod respirator. Mała, dzielna wojowniczka zwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia.

Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-skroniowej. Kilkunastu różnych neurologów wprowadzało coraz to inne leki, niestety nie dawały one pozytywnych rezultatów leczenia. Ostatnią szansą dla dziewczynki na harmonijny rozwój wśród swoich rówieśników, bezpieczne spędzanie czasu w szkole jak i poza nią, jest 11-dniowe badanie EEG-video monitoring. Po tej diagnostyce rodzice będą mieć pewność, że operacja Oliwki to bezpieczne rozwiązanie. Takie badanie i operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. Cena badania i konsultacji przed operacją to 40 tys. euro. Niestety koszty diagnozy jak i operacji przekraczają zdecydowanie możliwości finansowe rodziny, dlatego 1% podatku, jaki i dobrowolne wpłaty na konto Oliwki są bardzo ważne i cenne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy