Reklama

Oliwia Sybicka odebrała nagrody

Opublikowano:
Autor:

Oliwia Sybicka odebrała nagrody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W pierwszy weekend grudnia odbył się ostatni turniej drugiego cyklu zmagań o trofeum Agnieszki Radwańskiej. Finałowe zawody odbyły się w Puszczykowie koło Poznania.

8-letnia Oliwia Sybicka z Kolbuszowej już wcześniej zapewniła sobie triumf w kategorii czerwonej (rówieśników) i drugie miejsce w kategorii pomarańczowej (rok starsi). W ostatnim turnieju zawodniczka MKT Stalowa Wola znów sprawdziła się w trzech kategoriach wiekowych: czerwonej, pomarańczowej i zielonej.

 

 

Potwierdziła klasę
Zmagania w Puszczykowie Oliwia rozpoczęła od rywalizacji z rówieśnikami. Do walki stanęło 18 zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy. W grupowej walce młoda tenisistka pokonała Mateusza Świtka z AZS Poznań 7:3 7:2, Seweryna Brzostowskiego z Parku Tenisowego Olimpia Poznań 7:2 7:2 oraz Filipa Chmiela z miejscowej fairPlayce 7:3 7:5.  W ćwierćfinale ograła Igę Mazur z Kapustka Tenis Klub z Torunia 10:0, a w półfinale wygrała z Olivierem Krupą ze Śląskiego Klubu Tenisowego Pszczyna 10:4. - Finał również należał do Oliwii – cieszyła się Agnieszka Wilk-Sybicka, mama młodej zawodniczki. Sybicka pokonała najgroźniejszego rywala - Igora Piotrowskiego z TT Score Elbląg – 10:6. 

W dwunastu turniejach Oliwia zgarnęła w sumie 980 punktów. - Dziesięć turniejów zakończyła na pierwszym miejscu, jeden na drugim i w jednym nie wzięła udziału ze względu na turniej Stalowej Woli – wspomina Wilk-Sybicka. W całym cyklu w kategorii czerwonej wzięło udział łącznie 53 zawodników i zawodniczek. Kolbuszowianka zgarnęła nagrody za zwycięstwo w dwunastym turnieju i została również wyróżniania pamiątkową statuetką z wizerunkiem Agnieszki Radwańskiej i medalem za triumf w całej serii.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE