Reklama

Ogromny pożar w Nowej Wsi koło Kolbuszowej. Spłonęły zwierzęta i sprzęt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ogromny pożar w Nowej Wsi koło Kolbuszowej. Spłonęły zwierzęta i sprzęt - Zdjęcie główne

Ogień doszczętnie strawił stodołę i stajnię

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilkadziesiąt minut po północy kolbuszowska straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze w Nowej Wsi. Doszczętnie spłonęły dwa budynki gospodarcze, w których przebywały zwierzęta.

W nocy z czwartku na piątek (3-4 listopada), po północy wybuchł pożar w Nowej Wsi, koło Kolbuszowej. Jak poinformował dyżurny kolbuszowskiej straży pożarnej, doszczętnie spaliła się stodoła i stajnia. O pożarze i pomocy dla pogorzelców przeczytasz w artykule: W pożarze w Nowej Wsi stracili cały dobytek życia. Teraz potrzebują pomocy [ZDJĘCIA]

Strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin, jednak nie udało się uratować dobytku mieszkańców Nowej Wsi. Ogień strawił budynek o wym. 7 na 7 metrów oraz stodołę o wym. 21 na 7 metrów. 

Wewnątrz budynku znajdował się traktor, motocykl, sprzęt gospodarczy, siano i drewno, które także pochłonął ogień. Dyżurny KP PSP w Kolbuszowej poinformował także, że żywcem spaliły się cztery krowy, które znajdowały się w stajni oraz kilkadziesiąt kur. Spaliła się także część drewnianego płotu. 

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej - 2 zastępy JRG oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Nowej Wsi, Kolbuszowej Dolnej, Kolbuszowej Górnej, Świerczowa oraz Siedlanki, łącznie 32 strażaków.

-  Pożar zauważyła mieszkająca niedaleko kobieta, która zaalarmowała służby. Na miejscu znajdowali się również właściciele gospodarstwa, których obudziło światło płomieni. Na szczęście żadna z mieszkających obok osób nie odniosła obrażeń

- przekazała przedstawicielka kolbuszowskiej policji. 

Straż poinformowała także, że nie było osób poszkodowanych. Sprawą i wyjaśnianiem okoliczności pożaru zajmie się także Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej. Komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej poinformowała, że dziś (piątek, 4 listopada) kolbuszowscy funkcjonariusze policji dokonają oględzin pożaru. Najprawdopodobniej jutro (sobota, 5 listopada) odbędą się kolejne oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE