Reklama

Ognisko wirusa opanowane. Pomagają wolontariusze

Opublikowano: czw, 29 paź 2020 10:06
Autor:

Ognisko wirusa opanowane. Pomagają wolontariusze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O śmierci podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie poinformował nas w piątek, 23 października, ks. Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiego Caritasu.

Osoby te miały potwierdzone zakażenie koronawirusem. Na razie nie wiadomo, czy zmarli pensjonariusze mieli także choroby współistniejące. Nasz rozmówca podkreślił podczas piątkowej rozmowy, że cały czas sytuacja w domu pomocy jest dynamiczna i zmienia się z minuty na minutę.

- Interweniowałem, żeby udało się przyjąć do któregoś szpitala kilka osób. Jedna osoba została przyjęta do szpitala w Jarosławiu

- przekazał ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritasu w Rzeszowie.

 Nasz rozmówca podkreślił, że pensjonariusze w cmolaskim DPS-ie są pod bardzo dobrą i całodobową opieką medyczną. Ksiądz Potyrała dodał, że zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy, którzy wyrazili chęć pomocy.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Ognisko koronawirusa w kolejnym kościele?


- Jest również pielęgniarka oraz siostry zakonne, które działają tam całą dobę. Na pewno każda para rąk jest nam potrzebna

- informował dyrektor Caritasu i dodał, że oprócz wolontariatu jest możliwość zawierania umów zlecenie za opiekę nad chorymi w Cmolasie.

 Po raz kolejny skontaktowaliśmy się we wtorek, 27 października, z ks. Potyrałą, dopytać o sytuację w Cmolasie. Dyrektor rzeszowskiego Caritasu zaznaczył, że sytuacja w domu pomocy wydaje się już opanowana, a ognisko będzie powoli wygaszane.

- Do piątku (30 października) będzie tam pielęgniarka, są też wolontariusze, więc osoby chore mają pomoc i mam nadzieję, że już niedługo sytuacja zostanie opanowana

- żywi nadzieję nasz rozmówca.

Ks. Potyrała dodaje również, że tylko jedna pensjonariuszka została przetransportowana do szpitala. Jak zapewnia ksiądz, reszta chorych osób jest pod bardzo dobrą i stałą opieką w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE