Reklama

Oferta na energię w gminie Majdan Królewski trzykrotnie przewyższa założenia urzędu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: A. Pocałuń

Oferta na energię w gminie Majdan Królewski trzykrotnie przewyższa założenia urzędu - Zdjęcie główne

Wójt w rozmowie z nami przyznał, że urząd nie spodziewał się aż takiego wzrostu kosztów energii. | foto A. Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W przetargu na dostawę energii elektrycznej dla majdańskiej gminy wpłynęła tylko jedna oferta. Trzykrotnie przewyższa ona możliwości finansowe samorządu. - To zdzieranie skóry - mówi wójt.

Przetarg dotyczy kompleksowej dostawy energii elektrycznej w zakresie sprzedaży oraz świadczenia usług dystrybucji do obiektów, które stanowią własność gminy Majdan Królewski.

 

Trzykrotnie więcej

Umowa miałaby zostać podpisana na 12 miesięcy - od 1 grudnia 2022 do 30 listopada przyszłego roku. W postępowaniu samorząd zastosuje jedno kryterium oceny ofert. Chodzi o cenę. Oznacza to, że dostawca, który zaproponuje najniższą kwotę, wygra postępowanie. Problem w tym, że w wyznaczonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta, która w dodatku trzykrotnie przewyższa kwotę, którą na ten cel planowała przeznaczyć gmina. 

 

Samorząd na sfinansowanie zamówienia chciał wydać niewiele ponad 1 140 000 zł brutto. PGE Polska Grupa Energetyczna zaoferowała natomiast, że dostarczy prąd za niespełna 3,5 miliona złotych. 

 

To "zdzieranie skóry"

Jerzy Wilk, wójt majdańskiej gminy, poinformował, że przetarg zostanie unieważniony. W grę nie wchodzą również żadne korekty w postępowaniu.

- Trudno mówić o korektach, bo zapotrzebowanie na energię zostało wyliczone rzetelnie w oparciu o dotychczasowe zużycie. Jedyne co mi się w tej chwili nasuwa, to ograniczenie zużycia energii np. poprzez skrócenie lub wyłączenie całkowite oświetlenia ulicznego

- nadmienił włodarz. Wójt w rozmowie z nami przyznał, że urząd nie spodziewał się aż takiego wzrostu kosztów energii. Ostro odniósł się także do przedstawicieli rządu.

- Trzykrotnego wzrostu cen chyba nikt się nie spodziewał, tym bardziej że rząd obiecał dbać o swoich obywateli, a cała energetyka to przecież dobro narodowe. To już śmiało można nazwać "zdzieraniem skóry"

- podsumował Wilk.

 

 

Nabywcami energii mają być:

  •  Gmina Majdan Królewski
  •  Gminny Zakład Wodociągów Kanalizacji i Oczyszczania w Majdanie Królewskim
  •  Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim
  •  Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Komorowskiej
  •  PSP w Komorowie
  •  PSP w Krzątce
  •  PSP w Majdanie Królewskim
  •  PSP w Woli Rusinowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy