Reklama

Nielegalne automaty w Kolbuszowej. Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli urządzenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu

Nielegalne automaty w Kolbuszowej. Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli urządzenia - Zdjęcie główne

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli w czwartek, 29 września trzy nielegalne automatów. | foto foto Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (czwartek, 29 września) policjanci z KPP w Kolbuszowej oraz funkcjonariusze z KAS skonfiskowali trzy maszyny służące do nielegalnych gier w Kolbuszowej.

Beata Chmielowiec, przedstawicielka kolbuszowskiej policji poinformowała, że funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej uzyskali informacje, że w jednym z lokali na terenie Kolbuszowej organizowane są nielegalne gry na automatach. 

Nawiązali oni kontakt z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, delegatura w Rzeszowie.

- Wczoraj (czwartek, 29 września) funkcjonariusze kolbuszowskiej komendy we współpracy z KAS, przeprowadzili czynności procesowe w lokalu w Kolbuszowej. Przeszukali pomieszczenia oraz skonfiskowali trzy maszyny służące do nielegalnych gier

- przekazała Beata Chmielowiec. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z KAS w Rzeszowie. 

Przypomnijmy, że w tym roku, w lutym doszło do podobnej sytuacji w Kolbuszowej. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Wartość zarekwirowanych urządzeń oszacowana została na 72 tys. zł.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS prowadzili na terenie Kolbuszowej działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Podczas kontroli jednego z lokali ujawniono 6 nielegalnych automatów do gier. Zostały one zabezpieczone do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

- KAS przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych

- wyjaśnia Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy