Reklama

Odświeżony wygląd i całkiem nowe funkcje otrzymają budynki w Kolbuszowej, po kapialnym remoncie

Opublikowano:
Autor:

Odświeżony wygląd i całkiem nowe funkcje otrzymają budynki w Kolbuszowej, po kapialnym remoncie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nadgryzione przez ząb czasu budynki w Kolbuszowej po remoncie zostaną całkowicie zmienione.

Oblicze budynków znajdujących się w pobliżu kościoła oraz dworzec to sprawy, na które nasi Czytelnicy zwracają uwagę i co jakiś czas otrzymujemy sygnały z nimi związane.Osoby te zaznaczają, że takie budynki w opłakanym stanie są marną wizytówką Kolbuszowej.

Okazuje się, że są już konkretne plany dotyczące nie tylko metamorfozy i remontu danych nieruchomości, ale także nadania im całkiem nowych funkcji.

Dla seniorów i dla rodzin

Temat rewitalizacji został poruszony na posiedzeniu Rady Miejskiej w Kolbuszowej, która odbyła się w  9 sierpnia.Rewitalizacji zostaną poddane między innymi obiekty w sąsiedztwie Parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Szczegółowo plany oraz wizualizacje przedstawił i omówił Janusz Durak, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. - Jednym z zadań inwestycyjnych jest przebudowa budynku gospodarczego przy Parafii pw. Wszystkich Świętych na potrzeby domu pobytu dziennego dla seniorów – informował Janusz Durak. Będzie to spokojne miejsce spotkań, integracji oraz drobnej rehabilitacji, przeznaczone dla ok 30 osób. Zmiany będą dotyczyć także salki katechetycznej, zwanej przez wielu "katechetówką". 

Po nowemu nad Nilem

- Kolejna inwestycja dotyczy terenów zagospodarowania wzdłuż rzeki Nil - przedstawiał Durak. - Jest to inwestycja liniowa, spinająca nasze inwestycje tam zlokalizowane - powiedział. Zmiany nad Nilem obejmować będą utworzenie deptaka, powstaną nowe miejsca spacerowe wzdłuż rzeki Nil oraz scena plenerowa, gdzie między innymi będą mogli prezentować się wychowankowie instytucji, które będą funkcjonować w zmodernizowanych obiektach znajdujących się przy parafii. Powstaną też ławeczki oraz stoły do gry. Miejsce dekorować będą nasadzenia z zieleni. Szykuje się stworzenie miejsc postojowych na ulicy Narutowicza, aby ułatwić dostęp do zmodernizowanej strefy nad Nilem, gdzie będzie można się zrelaksować i odpocząć.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE