Reklama

Reklama

Odra - czy należy się jej bać?

Opublikowano: ndz, 4 lis 2018 20:30
Autor:

Odra - czy należy się jej bać?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Co raz częściej w mediach słysz się o kolejnych ogniskach choroby.

Główny Inspektor Sanitary podkreśla, że szczepionki nie mogą być zastąpione jakimikolwiek innymi środkami ochrony. - Stosowana w Polsce szczepionka przeciwko odrze jest skuteczna i bezpieczna - czytamy w komunikacie GIS.

Odra rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Infekcja nie trwa długo, ale powikłania choroby mogą być wyjątkowo groźne.

Dziecko, które nie jest zaszczepione, a zachorowało na odrę, może być narażone na m.in. zapalenie mózgu, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie płuc. Może też wystąpić zapalenie ucha środkowego czy zapalenie mózgu – rozwijające się dopiero po 7-10 latach od przechorowania odry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

    olek

    "Stosowana w Polsce szczepionka przeciwko odrze jest skuteczna i bezpieczna" - jeśli tak jest to dlaczego żaden lekarz ani tez żaden urzędas nie chce dac takiej gwarancji na piśmie i wziąść odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne. Co z odrą poszczepienną, która także występuje i dlaczeg nigdy nie jest ujmowana w statystykach? Czy wszyscy dorośli doszczepiają się (szczepionka z przed 30 lat nie dzała) , czy też dzieci mają stanowić dla nic kokon ochronny? Odra zawsze występowała mniej lub więcej (średnio 50-150 przypadków rocznie) epidemia tylko w mediach. Powikłania po szczepienach występują tak samo jak i po chorobie. Więc zanim coś powiemy ż jest skuteczne i bezpieczne a nie możemy dać na to dowodów i gwarancji to zamilczmy.