Reklama

Odnowa w trzy lata

Opublikowano:
Autor:

Odnowa w trzy lata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sołectwo ma szanse wypięknieć i zyskać na atrakcyjności.

To właśnie tu mieszkają ludzie, którzy w ramach tzw. czynu społecznego są w stanie zaangażować się w pracę na rzecz swojej "małej ojczyzny". Stąd pochodzi najsłynniejszy muzyk - skrzypek Kolbuszowszczyzny, Władysław Pogoda. Mieszkańcy tej wioski są niezwykle aktywni, zaradni i operatywni. I to tutaj miejscowa szkoła jest jedyną za małą w gminie, by pomieścić wszystkich chętnych do nauki w klasach.

Plany i program
Hucina została wybrana do dofinansowania z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi przez trzy kolejne lata. Na rok to kwota 10 tys. z programu plus tyle samo z gminnej kabzy. Dzięki temu wioska ma się stać miejscowością "bezpieczną, wygodną i przyjazną dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze technicznej i społecznej".

W strategii zapisano plan rozwoju miejscowości. Czytamy w nim między innymi, że będą tu organizowane festyny połączone z degustacją potraw, obchodami jubileuszy, wydany zostanie także śpiewnik oraz będzie zagospodarowany teren wokół remizy i szatni sportowej. Standard życia mieszkańców ma poprawić rozbudowa i przebudowa miejscowej szkoły podstawowej, dobudowa punktów oświetlenia ulicznego, zagospodarowanie stawu i jego otoczenia, modernizacja dróg gminnych i budowa chodników oraz montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej i posesjach prywatnych. W strategii zapisany jest także nowy parking przy boisku sportowym, modernizacja i doposażenie pomieszczeń w domu strażaka, zakup strojów dla członków koła gospodyń wiejskich. W planach dotyczących promocji wsi zapisane zostały planowane działania: doposażenie placu zabaw oraz budowa siłowni zewnętrznej. 

Do Programu Odnowy Wsi zgłoszony został pierwszy etap rozbudowy miejscowej "podstawówki".

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE