Reklama

Odnawialne źródła energii. Gminy współpracują

Opublikowano:
Autor:

Odnawialne źródła energii. Gminy współpracują  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podpisana została umowa na dofinansowanie projektu partnerskiego gminy Tryńcza i Raniżów na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Wójt gminy Tryńcza oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego podpisali umowę na dofinansowanie partnerskiego projektu gminy Tryńcza i Raniżów.

Przypomnijmy, że samorządy realizują projekt pn. "Czysta energia w Gminie Tryńcza i Gminie Raniżów". Jego celem jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie obu gmin. Całość inwestycji to ponad 12 mln złotych, z czego 9,5 mln pochodzi z RPO WP (Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego).

W ramach przyznanego dofinansowania planowane jest wsparcie łącznie 765 gospodarstw domowych - w tym 290 z gminy Raniżów i 475 z gminy Tryńcza.

W ramach projektu zamontowane zostaną kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz kotły na biomasę. Gospodarstwa będą mogły czerpać energię z OZE, obniżając tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Zakończenie realizacji projektu zaplanowane zostało na 30 czerwca 2021 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE