Reklama

Oddział wewnętrzny w Kolbuszowej nadal zawieszony. Czy wciąż poszukiwani są lekarze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Oddział wewnętrzny w Kolbuszowej nadal zawieszony. Czy wciąż poszukiwani są lekarze? - Zdjęcie główne

- Nasz szpital musi mieć internę. Po prostu nie ma innej opcji - powiedział nam w styczniu 2021 roku dyrektor Strzelczyk. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Oddział wewnętrzny w kolbuszowskim szpitalu wciąż nie funkcjonuje. Mieszkańcy dopytują, czy zaprzestano poszukiwania lekarzy. Co na to Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa?

Ostatnich pacjentów oddział wewnętrzny w Kolbuszowej przyjmował jesienią 2020 roku. Następnie, w listopadzie, uruchomiony został tam chwilowy oddział covidowy. Taką decyzję podjął wojewoda, gdy liczba osób zakażonych Covid-19 gwałtownie wrosła. 

Obecnie znajduje się tam punk szczepień przeciwko koronawirusowi.

- Wielu z państwa zapewne boi się, że interna u nas przestanie istnieć - mówił do radnych, podczas jednej z sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego w 2021 roku, Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej.

Jak dodał, problemem jest brak lekarzy, bez których interna nie może zostać ponownie uruchomiona. 

Co zmieniło się od tego czasu? Czy jest szansa na uruchomienie oddziału wewnętrznego? Jak informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy NFZ oddział w Rzeszowie, oddział wciąż jest zawieszony. Jak długo? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć.

- Z tego co wiemy, problemem jest znalezienie lekarzy specjalistów, którzy mogliby tam pracować - dodaje nasz rozmówca. 

Potwierdza to dyrektor Zbigniew Strzelczyk. - Szukamy cały czas. Niestety lekarzy nie ma na rynku - mówi szef kolbuszowskiej lecznicy.

Jak wyjaśnia, potrzebnych jest 5-6 specjalistów, aby ponownie uruchomić oddział wewnętrzny. Chętnych do pracy w Kolbuszowej jednak nie ma. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy