Reklama

Oddali kilka litrów krwi dla potrzebujących

Opublikowano:
Autor:

Oddali kilka litrów krwi dla potrzebujących  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Około 10 litrów krwi oddali uczestnicy akcji przeprowadzonej w ostatnią sobotę w Woli Raniżowskiej.

Akcja pod hasłem "Dar krwi - darem życia" odbyła się 21 września na parkingu obok remizy OSP w Woli Raniżowskiej. Chętni mogli oddawać krew od godz. 9 do 12.

Jak mówią jej organizatorzy, mieszkańcy odpowiedzieli na apel z entuzjazmem i licznie przyszli oddać krew.  - Wśród uczestników sobotniej akcji były osoby, które oddają krew systematycznie już od lat, jak i takie, które dopiero zaczynają przygodę z krwiodawstwem - mówi Jan Puzio ze Stowarzyszenia Gminy Raniżów.

W akcji honorowego krwiodawstwa przeprowadzonej w ostatnią sobotę w Woli Raniżowskiej zebrano około 10 litrów krwi. 

Dodatkowo w czasie trwania akcji prowadzona była rejestracja potencjalnych dawców szpiku. - W Woli Raniżowskiej została ona przeprowadzona po raz pierwszy i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Był to zresztą pomysł druha Dominika Chmielowskiego z OSP Wola Raniżowska i przez niego została przeprowadzona - wyjaśnia Puzio. - Przy tej okazji dziękuję oczywiście prezesowi OSP Wola Raniżowska Andrzejowi Rembisz i pozostałym druhom z jednostki za przeprowadzenie akcji i udział w niej - dodaje.

Zdaniem Jana Puzio ideę krwiodawstwa należy promować z dwóch powodów. - Po pierwsze z powodu ciągłego, dużego zapotrzebowania na krew. A po drugie z powodu korzyści dla samych krwiodawców, bo przecież przy tej okazji każdy uczestnik ma wykonane dokładne badania krwi - wyjaśnia. - Stąd plan jest taki, aby akcje krwiodawstwa na terenie naszej gminy odbywały się cyklicznie dwa razy do roku. Dlatego już na maj przyszłego roku zaplanowana jest szósta taka akcja współorganizowana przez raniżowskie stowarzyszenie. I już dzisiaj zachęcam wszystkich czynnych, jak i potencjalnych krwiodawców do udziału w niej - podsumowuje.

 Pobór krwi przeprowadziła specjalistyczna ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE