Reklama

Od Miss Podomki do Polskiej Akademii Nauk

Opublikowano:
Autor:

Od Miss Podomki do Polskiej Akademii Nauk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tym, że mieszkańcy gminy chętnie korzystają z oferty miejscowego ośrodka kultury, nie trzeba nikogo przekonywać. Kto choć raz trafił tam na imprezę i miał problem z dostaniem się do wewnątrz, wie, że kubatura budynku jest ograniczona. Co jak magnes przyciąga mieszkańców do tego przybytku kultury?

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki z dyrektorką Małgorzatą Tetlak na czele jest żywo bijącym sercem kultury w gminie. Mieści się w secesyjnym dworku ostatniego właściciela Niwisk, dr. Jana Hupki, budynku otoczonym fragmentami parku krajobrazowego. Ta lokalizacja uwydatnia związek działalności ośrodka z tradycją. Głównym zadaniem instytucji jest rozwijanie wszelkich form działalności kulturowej, przy uwzględnieniu zaplecza historyczno-folklorystycznego, aby tradycje i zwyczaje regionu nie odeszły w zapomnienie.

Od zajęć 
W domu kultury w Niwiskach odbywają się zajęcia: trzech grup tanecznych, sekcji szachowej, grupy kabaretowej "Dyzio i spółka", zajęcia zumby dla dzieci i dorosłych, zajęcia plastyczne.

Tylko w tym roku pracownicy domu kultury wspierali wszystkie imprezy i wydarzenia kulturalne, które zadziały się w gminie. A działo się tu sporo. Podczas ferii i wakacji organizowane były zajęcia dla dzieci i młodzieży (zajęcia plastyczne, malowanie na szkle, zabawy edukacyjne i ruchowe). Dla dorosłych przyjechał interaktywny spektakl teatralny "Kopciuszek" w wykonaniu grupy Crazy Art z Kolbuszowej. Głównie pełnoletni mieszkańcy startowali także w Zimowym Turnieju Sołectw, a wśród konkurencji znalazły się: taniec country, pokaz mody, profilaktyka uzależnień czy wybory Miss Podomki.

Mury dworku Hupki goszczą wernisaże wystaw prac malarskich członków Amatorskiego Klubu Plastycznego im. Ferdynanda Brzęka oraz Kobiecej Grupy Plastycznej "Droga" z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także indywidualne wystawy prac malarskich Krystyny Gniewek i Henryka Boho. Średnio raz w miesiącu odbywają się tu koncerty uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia, a rzadziej: różne prelekcje, by wymienić choćby te, prowadzone przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kolbuszowej, o żywności i zdrowiu oraz zasadach racjonalnego i zdrowego żywienia rodziny.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE