Reklama

Obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Mieszkańcy wezmą udział w konsultacjach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed nami kolejne konsultacje dotyczące budowy nowej drogi. Tym razem mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat planowanego przebiegu obwodnicy Nowej Dęby, która ma również omijać Majdan Królewski.

W lipcu minął rok od podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Nowej Dęby. Przygotowuje ją Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem. Ma na to czas do maja 2024 roku. Wartość umowy to 2,1 mln zł. 

We wrześniu ubiegłego roku w gminach Majdan Królewski i Nowa Dęba przeprowadzone zostały spotkania z mieszkańcami, w trakcie których zaprezentowano dziewięć wariantów przebiegu przyszłej obwodnicy. Ostateczne do dalszych konsultacji wybrano cztery z nich, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały lekko zmodyfikowane (tak wynika z nowych opisów). 

O szczegółowym przebiegu każdej z dróg będzie można porozmawiać z projektantami podczas konsultacji społecznych. Te odbędą się w trzech miejscowościach 7 i 8 września. Na spotkaniu będą obecni nie tylko projektanci, ale i przedstawiciele inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. 

Mieszkańcy swoje uwagi, wnioski i zastrzeżenia do konkretnych wariantów obwodnicy będą mogli zgłaszać w trakcie spotkania lub w formie pisemnej na odpowiednim formularzu (do 22 września na adres: WBP Drosystem Sp. z o.o., ul. Milicka 1, 51-127 Wrocław). Druk będzie można otrzymać w trakcie spotkania, w urzędzie gminy lub pobrać ze strony internetowej GDDKiA.

Miejsce konsultacji

  • Środa (7 września), godz. 17 - Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
  • Czwartek (8 września), godz. 11 - Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim
  • Czwartek (8 września), godz. 16 - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim
 

Warianty do konsultacji

  • Wariant 6 - długość ok. 13,64 km - Początek na istniejącej drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie przy skrzyżowaniu z drogą relacji DK9-Stale. Koniec obwodnicy w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 5 km oraz w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 8,6 km. Droga trzykrotnie krzyżuje się z liniami kolejowymi nr 71 i 65.

  • Wariant 7 - długość ok. 12,99 km - Początek zlokalizowany jest na DK9 w Nowej Dębie 250 m przed skrzyżowaniem z drogą relacji DK9-Stale. Koniec obwodnicy w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 4,8 km oraz w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 8,1 km. Droga krzyżuje się z liniami kolejowymi nr 71 i nr 65.

  • Wariant 8 - długość ok. 16,57 km - Początek na DK9 w Nowej Dębie przed Jadachami. Koniec na DK9 w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 8,5 km, w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 7,8 km oraz w granicach gminy Baranów Sandomierski na odc. ok. 0,3 km. Droga krzyżuje się z linią kolejową nr 65.

  • Wariant 10 - długość ok. 17,96 km  - Początek na DK9 przed miejscowością Jadachy. Koniec wariantu na DK9 w Komorowie przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Przebiega w granicach gminy Nowa Dęba na odc. ok. 8,1 km, w granicach gminy Majdan Królewski na odc. ok. 9,6 km oraz w granicach gminy Baranów Sandomierski na odc. ok. 0,3 km. Droga krzyżuje się w linią kolejową nr 65 i w tym wariancie przechodzi w większości przez tereny leśne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy