Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii, zaznacza, że w związku z sytuacją dotyczącą akcji udzielania pozwoleń na przemieszczanie zwierząt towarzyszących wjeżdżających wraz z uchodźcami na teren Polski, każde zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie i oznakowane za pomocą tzw. czipa.
Czynności te zostaną przeprowadzone przez pracowników inspekcji weterynaryjnej, lekarzy weterynarii, na koszt budżetu państwa. Dotyczy to zwierząt towarzyszących, w przypadku jeżeli dotarły na teren powiatu kolbuszowskiego z pominięciem punktów na przejściach granicznych w Budomierzu, Korczowej, Medyce, przejściu kolejowym w Przemyślu oraz drogowym w Krościenku, wyznaczonych przez inspekcję weterynaryjną.
Właścicielom zwierząt (uchodźcom) zostaną wydane zaświadczenia dotyczące szczepień i identyfikacji, zostanie wypełniony wniosek o pozwolenie na przemieszczanie zwierzęcia towarzyszącego, a uchodźcy zostaną zaopatrzeni w pozwolenia, o których mowa. Kopie tych wniosków i pozwoleń zostaną zarchiwizowane w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii.
Od 2 marca do odwołania inspekcja weterynaryjna na przejściach granicznych prowadzi 24-godzinne dyżury, w których to dokonywane są czynności w zakresie przyjmowania zwierząt, szczepienia, identyfikacji oraz udzielania pozwoleń na wjazd.
- W momencie uzyskania informacji, o których mowa powyżej, proszę o informowanie bezpośrednio pod nr tel. 691 909 925
- zaznacza Marek Olszowy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.