Reklama

Obowiązek szczepień i czipów dla zwierząt z Ukrainy. Weterynarze na granicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: B.Posłuszny

Obowiązek szczepień i czipów dla zwierząt z Ukrainy. Weterynarze na granicy  - Zdjęcie główne

Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii mówi o obowiązku szczepień psów. | foto B.Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wiele osób, które uciekają przed wojną w Ukrainie, zabiera ze sobą czworonogi. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kolbuszowej wydał w tej sprawie komunikat.

Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii, zaznacza, że w związku z sytuacją dotyczącą akcji udzielania pozwoleń na przemieszczanie zwierząt towarzyszących wjeżdżających wraz z uchodźcami na teren Polski, każde zwierzę musi zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie i oznakowane za pomocą tzw. czipa. 

Czynności te zostaną przeprowadzone przez pracowników inspekcji weterynaryjnej, lekarzy weterynarii, na koszt budżetu państwa. Dotyczy to zwierząt towarzyszących, w przypadku jeżeli dotarły na teren powiatu kolbuszowskiego z pominięciem punktów na przejściach granicznych w Budomierzu, Korczowej, Medyce, przejściu kolejowym w Przemyślu oraz drogowym w Krościenku, wyznaczonych przez inspekcję weterynaryjną. 

Właścicielom zwierząt (uchodźcom) zostaną wydane zaświadczenia dotyczące szczepień i identyfikacji, zostanie wypełniony wniosek o pozwolenie na przemieszczanie zwierzęcia towarzyszącego, a uchodźcy zostaną zaopatrzeni w pozwolenia, o których mowa. Kopie tych wniosków i pozwoleń zostaną zarchiwizowane w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii.

Od 2 marca do odwołania inspekcja weterynaryjna na przejściach granicznych prowadzi 24-godzinne dyżury, w których to dokonywane są czynności w zakresie przyjmowania zwierząt, szczepienia, identyfikacji oraz udzielania pozwoleń na wjazd.

- W momencie uzyskania informacji, o których mowa powyżej, proszę o informowanie bezpośrednio pod nr tel. 691 909 925

- zaznacza Marek Olszowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy