Reklama

Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa 2022. Do wyboru jedna z czterech tras [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kolegiata Kolbuszowa

Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa 2022. Do wyboru jedna z czterech tras [MAPA] - Zdjęcie główne

Wierni mają do wyboru cztery trasy drogi krzyżowej. | foto Kolegiata Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 21 do 51 kilometrów liczą trasy Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej. Wierni wyruszą z kolegiaty w Kolbuszowej w piątek (8 kwietnia). Trwają zapisy.

- Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa to wyzwanie. Ponad  20, 30, 40 lub 50- kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki opis trasy i rozważania 14. stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony - czytamy na stronie kolbuszowskiej kolegiaty. 

Najkrótsza z tras (szara) liczy 21 kilometrów. Najdłuższa (czerwona) 51,1 km. Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się 8 kwietnia mszą świętą w kolbuszowskiej kolegiacie o godz. 20. Po nabożeństwie każdy wyrusza w kierunku wybranej wcześniej trasy. Zapisy pod linkiem: Kolbuszowska Nocna Droga Krzyżowa 2022

Wcześniej, tego dnia do godz. 18, w kościele można będzie odebrać obowiązkowy pakiet, w którym znajduje się m.in. odblask, opis trasy, rozważania, magnez oraz długopis. Pakiet podstawowy kosztuje 7 zł. Dla każdego jest możliwość zakupienia kubka z tegorocznym logiem Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej za dopłatą 10 zł. 

- Przypominamy, że każdy uczestnik Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie tak, jak na szlakach turystycznych, gdzie każdy wędruje na własną odpowiedzialność. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc - piszą organizatorzy. 

Trasy Kolbuszowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej 2022

I trasa (żółta) św. Józefa (37 km)

Kolbuszowa  Kolegiata– Werynia – Zembrza – Przewrotne – Widełka –  Kłapówka – Werynia – Kolbuszowa  Kolegiata 

 

II trasa (czerwona) św. Brata Alberta (51,1 km)

Kolbuszowa Kolegiata  – Mechowiec – Poręby Dymarskie – Cmolas – Trzęsówka – Ostrowy Tuszowskie – Kosowy – Świerczów – Kolbuszowa  Kolegiata (50 km)

 

III trasa (różowa) Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (32 km)

Kolbuszowa – Domatków – Bukowiec – Kupno – Widełka – Kłapówka – Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa  Kolegiata 

 

IV trasa (szara) św. Pawła z Tarsu (21 km)

Kolbuszowa – Nowa Wieś – Siedlanka – Izdebnik – Świerczów – Kolbuszowa Dolna – Kolbuszowa  Kolegiata (21 km)

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy