Reklama

Reklama

Obostrzenia wbrew konstytucji? Premier gra na czas

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 13:07
Autor:

Obostrzenia wbrew konstytucji? Premier gra na czas - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sieć politycznych powiązań skutecznie utrudnia przedsiębiorcom możliwość wypłacania odszkodowań. Wiele zależy od Trybunału Konstytucyjnego, który rozpatruje wniosek premiera o „zamrożenie” spraw w sądach powszechnych.

Reklama

W pierwszej kolejności Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu pod koniec października 2020 t. uchylił karę 10 tys. zł nałożoną na przedsiębiorcę za złamanie rządowego zakazu funkcjonowania salonów fryzjerskich. Z uzasadnienia sądu wynikało, że ograniczenie praw i wolności konstytucyjnych nie może nastąpić poprzez rozporządzenie, ale przez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.

W listopadzie ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z podobnym wyrokiem. Tym razem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uchylając grzywnę za nie osłonięcie nosa i ust, wskazał, że rozporządzenie nakazujące takie zachowanie naruszało ustawę o zwalczaniu chorób zakaźnych oraz konstytucję.

Po ogłoszeniu powyższych wyroków nie trzeba było długo czekać na reakcję przedsiębiorców. Ci niezwłocznie zaczęli zapowiadać (...)   CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  RKL

  No w końcu ktoś prawde powiedzial

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  pinokio

  hmm