Reklama

O jednego przedstawiciela mniej będzie mieć gmina Kolbuszowa w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego po tegorocznych wyborach

Opublikowano:
Autor:

O jednego przedstawiciela mniej będzie mieć gmina Kolbuszowa w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego po tegorocznych wyborach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie ośmiu, a siedmiu swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego będzie miała gmina Kolbuszowa.

Ze względu na mniejszą liczbę mieszkańców gminy Kolbuszowa radni podjęli decyzję, że podczas tegorocznych wyborów jeden mandat trafi do okręgu wyborczego nr 2.

Gdzie trafi wolny mandat? Samorządowcy "dopięli" go do okręgu składającego się z mieszkańców gminy Cmolas i Raniżów. Obecnie w radzie mamy czterech przedstawicieli tych gmin. Po jesiennych wyborach będzie ich pięciu.

W pozostałych okręgach wyborczych zmian nie będzie. Gmina Majdan Królewski, tak jak obecnie, będzie miała trzech radnych powiatowych. Z kolei gminy Dzikowiec i Niwiska wspólnie wyłonią czworo swoich reprezentantów w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego.

Rada Powiatu Kolbuszowskiego liczy 19 osób. Spośród nich, na początku nowej kadencji, wybierany jest zarząd powiatu, na którego czele staje starosta.

Zgodnie z nowymi zasadami najbliższa kadencja rady będzie liczyć nie 4, a 5 lat. 


Kiedy wybory?

Premier Morawiecki ma czas do 16 sierpnia na podanie daty tegorocznych wyborów samorządowych. Zgodnie z przepisami musi to być dzień wolny od pracy.

W grę wchodzą trzy niedziele:
21 października
28 października
4 listopada 2018 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE