Reklama

Nowy sprzęt sportowy za 15 tysięcy złotych trafił do klubów piłkarskich z terenu gminy Dzikowiec

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Dzikowiec

Nowy sprzęt sportowy za 15 tysięcy złotych trafił do klubów piłkarskich z terenu gminy Dzikowiec - Zdjęcie główne

Sprzęt odebrali m.in. młodzi piłkarze. | foto UG Dzikowiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy kluby sportowe z terenu gminy Dzikowiec otrzymały po pięć tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości na swoją działalność. Kilka dni temu oficjalnie przekazano im nowo zakupiony sprzęt. To nie pierwszy zastrzyk gotówki tego roku.

KS Kopcie, KS Dzikowiec i UKS Olszynka (klub działający przy szkole podstawowej) otrzymały w tym roku po pięć tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości. 

Kluby otrzymały między innymi: komplet strojów sportowych, obuwie piłkarskie, piłki do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki, futsalu, piłki ręcznej oraz rakietki do tenisa stołowego. Oficjalne przekazanie sprzętu miało miejsce kilka dni temu w dzikowieckim urzędzie.

- Zakupiony sprzęt służył będzie do prowadzenia zajęć sportowych w ramach grup dziecięcych i młodzieżowych. W związku z tym zostały wskazane potrzeby klubów dotyczące w głównej mierze sprzętu, w tym piłek, butów piłkarskich oraz strojów sportowych. Wszystkie grupy uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie oraz rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Młodzieżowej piłki ręcznej

- czytamy na stronie Urzędu Gminy w Dzikowcu.

Kasa z ministerstwa

Genowefa Dębiak, sekretarz dzikowieckiej gminy, informowała w rozmowie z nami, że gmina po raz pierwszy otrzymała dofinansowanie na kluby z ministerstwa. Zaznaczała jednak, że kluby wspierane są co roku w ramach specjalnej uchwały.

Stanisław Żarkowski, działacz klubu sportowego w Kopciach, poinformował nas natomiast, że zastrzyk gotówki bardzo się przyda. Jak mówił, pięć tysięcy złotych zostanie przeznaczone głównie na piłki i obuwie sportowe dla zawodników. W rozmowie z nami przyznał, że bez tych pieniędzy byłoby im ciężko, ponieważ w rundzie wiosennej obkupili juniorów starszych i to pochłonęło większość wydatków. - Brakło na sprzęt piłkarski - powiedział krótko Żarkowski. 

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia tego roku kluby sportowe w Dzikowcu i Kopciach otrzymały z samorządu po 75 tysięcy złotych na bieżącą działalność. To duża podwyżka, bowiem jeszcze w 2021 roku mogły one liczyć na kwotę o 30 tysięcy złotych mniejszą. Mimo to, chociażby klubowi z Kopci już w październiku zabrakło pieniędzy.

Nie pierwsze wsparcie

Sekretarz Dębiak dodała, że szkolny klub również może liczyć co roku na wsparcie ze strony gminy, chociażby w momencie wyjazdów na zawody czy na turnieje sportowe. Pieniądze na ten cel pochodzą najczęściej z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Warto wspomnieć, że KS Dzikowiec i Kopcie otrzymały również niemałą kwotę w tegorocznej edycji rządowego programu "Klub". Mowa o 15 000 złotych dofinansowania dla każdego z klubów. Dębiak poinformowała, że wnioski do tego programu składane są co roku.

Zawodnicy z Kopci otrzymali w ramach wsparcia z budżetu państwa nowe piłki, buty i ochraniacze piłkarskie, kompresor, matę i gumy do ćwiczeń, a także piłki sensoryczne. Z kolei piłkarze KS-u Dzikowiec przeznaczyli pieniądze na wydatki związane z prowadzeniem zajęć sportowych. W tym przypadku każdy z klubów sam decyduje o tym, na co przeznaczy dofinansowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy