Reklama

Nowy rozkład jazdy PKP. Czy zmiany dotyczą też stacji Kolbuszowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Nowy rozkład jazdy PKP. Czy zmiany dotyczą też stacji Kolbuszowa? - Zdjęcie główne

Obecnie pociągi kursują na linii nr 71 Rzeszów – Ocice przez Kolbuszową, bez komunikacji zastępczej. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od niedzieli (11 grudnia) w życie wszedł nowy rozkład jazdy PKP. Zmiany dotyczą różnych części kraju. Czy mogą się ich również spodziewać osoby wsiadające do pociągu ze stacji w Kolbuszowej?

Nowy rozkład uwzględnia codzienne kursy ponad 5 tys. połączeń aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych oraz  kontynuację prac na liniach i stacjach.

- Rozkład został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami tak, aby podróżni korzystali z efektów inwestycji

- mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zmiany dotyczą różnych części kraju. Przykładem może być większa liczba połączeń z Krakowa do Wieliczki (z 38 do 58). Krótszy ma być też przejazd z Krakowa do Katowic.

- Najszybszy pociąg połączy stolice województw śląskiego i małopolskiego w 48 minut

- dodaje przedstawiciel PKP. 

Ponadto pociągi dalekobieżne do Warszawy będą odjeżdżać z Lublina Głównego 5 min po pełnej godzinie. Przypomnijmy, że do Lublina z kolei można dostać się bez przesiadki z Kolbuszowej. Czas przejazdu - powyżej dwóch godzin. 

Czy zmiana rozkładu jazdy, która weszła, obejmuje również stację Kolbuszowa?

- Od nowego rozkładu jazdy, czyli 11 grudnia, nie są planowane zmiany w organizacji ruchu dla stacji Kolbuszowa

- mówi nam Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nasza rozmówczyni dodaje, że obecnie pociągi kursują na linii nr 71 Rzeszów – Ocice przez Kolbuszową, bez komunikacji zastępczej. 

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, stronach przewoźników oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy