Reklama

Nowy radny w Raniżowie

Opublikowano:
Autor:

Nowy radny w Raniżowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jan Kwaśnik dołączył do grona radnych Rady Gminy w Raniżowie.

Podczas ostatniej sesji, 28 grudnia, nowy radny złożył ślubowanie. Jego treść odczytał Ryszard Rzeszutek, przewodniczący Rady Gminy Raniżów, który wręczył nowemu samorządowcowi zaświadczenie komisji wyborczej.  - Staje się pan pełnoprawnym radnym Rady Gminy Raniżów - stwierdził szef raniżowskiej rady. - Panie Janie, życzę sukcesów na tej niełatwej drodze - dodał.

Jedyny kandydat
Jan Kwaśnik był jedynym kandydatem, który zdecydował się startować w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Raniżów. Gdyby miał chociaż jednego kontrkandydata, wówczas głosowanie odbyłoby się 10 grudnia. Startując jednak jako jedyny dostał mandat "z automatu". Przypomnijmy, że nowy radny zajął miejsce Dariusza Sobolewskiego, który zrezygnował z mandatu radnego w sierpniu 2017 roku.

Z zawodu kierowca
Jan Kwaśnik przebywa od pięciu lat na emeryturze. Wcześniej, przez niespełna 27 lat był kierowcą autobusu, dowoził dzieci do szkół. Teraz, jak sam przyznaje, chce sprawdzić się w roli samorządowca. - Pomyślałem sobie, że zobaczę, jak to jest z tej drugiej strony - mówi Jan Kwaśnik. - Nie byłem pewien, że wygram. Mieszkam w centrum Woli i myślałem, że będę miał przeciwnika i że będzie startował ktoś z Pozduci, a ja odpadnę. Później okazało, że jestem jedynym kandydatem - dodaje.

Jak powiedział nam przyszły radny, na sesjach będzie zabierał głos w sprawach związanych nie tylko z jego miejscowością. Będzie poruszał tematy chodników i dróg w gminie Raniżów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE