Reklama

Nowy kierunek w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej

Opublikowano: ndz, 31 mar 2019 17:00
Autor:

Nowy kierunek w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ZST będzie prowadzony będzie nabór dla uczniów chcących zdobyć tytuł technik elektryk.

– Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie jest bardzo duże – mówi Józef Kardyś, starosta kolbuszowski. – Są oni obecnie poszukiwani na rynku pracy, stąd pomysł o uruchomieniu właśnie tego kierunku – dodaje szef powiatu. 

Nowe uprawnienia

Uczniowie, którzy zdecydują się właśnie na ten kierunek, zostaną przygotowani do projektowania, wykonywania, diagnozowania stanu, dokonywania napraw instalacji elektrycznej oraz maszyn i urządzeń zasilanych prądem elektrycznym.

- Absolwenci tego kierunku nabędą aktualną wiedzę oraz umiejętności zawodowe, ale także świadomość i potrzebę ciągłego doskonalenia się i pozyskiwania nowych uprawnień - mówi Barbara Żarkowska z promocji powiatu. 

Patronat PGE 

Technik elektryk może znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach, m.in. w elektrowniach, zakładach energetycznych, kopalniach czy w biurach projektowych jako projektant okablowania strukturalnego. Patronat nad klasą obejmie PGE, dzięki czemu uczniowie już w trakcie nauki będą mieć możliwość odbywania praktyk i stażów wakacyjnych. Uzyskają w ten sposób cenne doświadczanie.

- Co więcej, spora grupa uczniów będzie mieć szansę na pracę w firmach, w których odbywała praktyki - dodaje przedstawicielka starostwa. Aktualne kierunki ZST na poziomie technikum

 • technik budownictwa
 • technik geodeta
 • technik hotelarstwa
 • technik informatyk
 • technik logistyk
 • technik mechanik
 • technik mechatronik
 • technik technologii drewna
 • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • technik usług fryzjerskich

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.