Reklama

Nowy chodnik w Kupnie i Widełce. Kiedy i gdzie dokładnie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka firmy, która wykona nowy trakty dla pieszych na terenie gminy Kolbuszowa. W którym miejscu ma powstać nowy trakt?0

Wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować i wykonać nowy chodnik w ciągu drogi nr 9. Ponadto przetarg obejmuje wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych.


ZOBACZ TAKŻE: Kolbuszowa. Stracił prawie 100 tys. zł. Popełnił jeden błąd


Chodnik będzie biegł po prawej stronie drogi (jadąc w kierunku Rzeszowa). Ma on mieć 1,5 m szerokości i zostanie wykonany z kostki brukowej. Powstanie on za istniejącymi rowami w pasie drogowym.

Jak wyjaśnia Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, rozpocznie się on w Kupnie, mniej więcej na wysokości przystanku przy zjeździe do centrum wsi (na drogę powiatową w kierunku Bukowca). 

Chodnik będzie miał 2,13 kilometra długości i będzie się kończył w Widełce przed wiaduktem.

- Planowana inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu, korzystających z odcinków dróg krajowych, a także poruszających się samochodami, dzięki uporządkowaniu ruchu pieszych poza jezdnią, a także zwiększeniu bezpieczeństwa pasażerów komunikacji zbiorowej i ruchu autobusów

- informuje przedstawiciel GDDKiA.

Na złożenie swojej oferty firmy będą miały czas do 15 czerwca tego roku. Termin związania ofertą - do 14 lipca. Firma, która wygra przetarg, będzie miała maksymalnie 15 miesięcy na wykonanie inwestycji. Czas będzie liczony od momentu podpisania umowy. 

Inwestycja przewiduje m.in.:

  • budowę infrastruktury dla pieszych w postaci chodnika,
  • budowę przejścia dla pieszych wraz z  oświetleniem
  • przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych w rejonie inwestycji w miejscach koniecznych wraz z ewentualną przebudową przepustów,
  • przebudowę istniejących rowów przydrożnych dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego
  • ewentualną korektę skarp
  • zarurowanie istniejących rowów, w związku z koniecznością lokalizacji elementów przekroju w pasie drogowym,
  • wycinkę drzew i krzewów kolidujących z planowaną inwestycją

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy