Reklama

Nowy chodnik przy krajowej "dziewiątce". Gdzie?

Opublikowano: sob, 25 kwi 2020 13:30
Autor:

Nowy chodnik przy krajowej "dziewiątce". Gdzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sześciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie chodnika oraz przejścia dla pieszych w Komorowie w ciągu drogi krajowej nr 9.

Trakt dla pieszych ma powstać po obu stronach "dziewiątki". Do jego wykonania nie zostanie jednak użyta kostka brukowa. Zgodnie z dokumentacją przetargową ma on mieć nawierzchnię asfaltową (taki trakt już istnieje w Komorowie). 

Zanim jednak prace się rozpoczną, firma, która wygra przetarg, będzie musiała go zaprojektować i dopiero później wykonać. Chętnych do podjęcia się tego zadania było sześć firm. Najniższą cenę zaproponowała firma Ekoton - Zieleń i Budownictwo z Nowej Dęby. Najdroższą (2 mln 209 tys. zł) Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca. 

- Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty stosowane będą następujące kryteria oceny ofert: cena oferty (60 proc.) oraz kryteria pozacenowe: okres gwarancji (20 proc.) i termin realizacji (20 proc) - mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA oddział w Rzeszowie. 

 Chodnik ma powstać w dwóch odcinkach. Będzie to 420 metrów po lewej stronie drogi oraz 490 m po prawej stronie. Inwestycja obejmuje również budowę przejścia dla pieszych między zatokami autobusowymi. 

- Prace projektowe i roboty budowlane zostaną ukończone w terminie 22 miesiące od podpisania umowy. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych - dodają przedstawiciele GDDKiA. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE