Reklama

Nowi radni z gminy Raniżów na tapecie

Opublikowano:
Autor:

Nowi radni z gminy Raniżów na tapecie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dla większości z nich praca w radzie będzie zupełnie nowym doświadczeniem. Są wśród nich jednak i tacy, którzy z samorządem mają do czynienia od lat.

Przypomnijmy, że w nowej radzie gminy pozostało sześciu dotychczasowych rajców: Barbara Miazga i Jan Puzio z Raniżowa, Bronisław Pruś i Jan Kwaśnik z Woli Raniżowskiej, Stefan Gancarz z Porąb Wolskich i Eugeniusz Makusak z Zielonki.

Do grupy radnych dołączyło w poniedziałek (19 listopada) podczas pierwszej sesji rady gminy nowej kadencji dziewięć nowych osób.

 

Nowe doświadczenie

Nowymi przedstawicielami Raniżowa zostali Karol Ozga i Monika Hajduk-Żyła. Dwóch nowych radnych ma też Wola Raniżowska. Są to Ryszard Samojedny i Józef Gil. Całkiem nowe twarze reprezentują też Mazury. Na radnych mieszkańcy wybrali tam Annę Puzio i Andrzeja Sondeja. Zmienił się też rajca Staniszewskiego, którym od nowej kadencji jest Kazimierz Mikołajczyk, obecny sołtys miejscowości. Zmiany są też w Posuchach, z których na radnego wybrano Romana Olszowego, oraz w Korczowiskach, gdzie radnym jest teraz Mariusz Kołodziej.

 

Wiedzą, z czym się to je

Dla większości z nowo wybranych osób praca w samorządzie będzie zupełnie nowym doświadczeniem. Dwoje z nowych radnych z samorządem miało już jednak wcześniej do czynienia. Mowa o Karolu Ozdze i Kazimierzu Mikołajczyku. Ten pierwszy zasiadał w Radzie Gminy Raniżów w kadencji 2010-2014. Pełnił też wtedy funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej. W 2014 roku wystartował z kolei w wyborach samorządowych jako kandydat na radnego powiatowego i mandat zdobył. Po czterech latach pracy w radzie powiatu zdecydował się jednak  kandydować ponownie na radnego gminy. W okręgu, w którym wystartował, rywalizował z Ryszardem Rzeszutkiem, byłym przewodniczącym rady gminy. Ozga zdobył o 27 głosów więcej i tym sposobem dostał się do rady.

Kazimierz Mikołajczyk jest związany z samorządem gminnym od kilkunastu lat. Funkcję sołtysa Staniszewskiego sprawuje od 16 lat. Radnym gminy Raniżów został natomiast po raz drugi. Mieszkańcy Staniszewskiego obdarzyli go zaufaniem w wyborach w roku: 2006 oraz 2018. Przypomnijmy, że Mikołajczyk dostał się do raniżowskiej rady jako jedyny reprezentujący KW Polskie Stronnictwo Ludowe (osiem mandatów zdobył KW PIS, a sześć KWW Aktywna Gmina Raniżów).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE