Reklama

Nowe terminy odbioru śmieci w gminie Kolbuszowa. Radny Józef Fryc: - Nie wszyscy o tym wiedzą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Nowe terminy odbioru śmieci w gminie Kolbuszowa. Radny Józef Fryc: - Nie wszyscy o tym wiedzą - Zdjęcie główne

Zmieniona rozpiska obowiązuje od kwietnia. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Józef Fryc z Kolbuszowej zwrócił uwagę na zamieszanie z harmonogramami wywozu. Urząd miejski miał dostarczyć mieszkańcom nową rozpiskę odbioru odpadów. Czy tak się stało?

- W jaki sposób mieszkańcy gminy, ci, którzy nie korzystają z internetu, zostali poinformowani o zmianie sposobu odbierania śmieci na terenie gminy Kolbuszowa. W wielu domach, w których byłem, leżą stare harmonogramy i ludzie mówią, że oni mają odbiór w innych terminach w innych dniach i innych odpadów - mówił radny Józef Fryc.

Jako przykład podał ul. Matejki. Dwa tygodnie temu przy odbiorze odpadów nie zostały zabrane żadne odpady zielone takie jak gałęzie czy trawy. Samorządowiec przyznał, że zrobiło się zamieszanie. - Ludzie dzwonią, dopytują, bo jeden mówi co innego, drugi co innego. W związku z tym chciałem zapytać, kto i w jaki sposób powiadomił mieszkańców gminy Kolbuszowa o zmianie harmonogramu wywozu? - dopytywał radny. 

- Nowy harmonogram obowiązuje od 1 kwietnia i nie ma na nim marca, i nie rozumiem, skąd tutaj jest zamieszanie, bo w marcu odbiór był zgodnie z harmonogramem - wyjaśnił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Jak dodał, była jedna uwaga, że w dniach, kiedy miał być odbiór PET, również odbywał się odbiór tworzyw sztucznych i na odwrót. W dniach, w których miał być tylko odbiór tworzyw sztucznych, odbywał się odbiór PET.

- Był to błąd w harmonogramie, który szybko naprawiliśmy i poinformowaliśmy o tym i spółka je odbierała - dodał Jan Zuba.

Od kwietnia w harmonogramie jest comiesięczny odbiór i wrócono do tego, co było w ubiegłym roku. - Oczywiście pojawiła się dodatkowa frakcja zbiórki butelek typu PET, ale w tym samym terminie co pozostałe tworzywa sztuczne - uzupełnił włodarz. 

Za dostarczenie harmonogramów odpowiada referat.

- Jeżeli ktoś nie ma harmonogramu, to proszę, niech się do nas zgłosi, dostarczymy do domu

- mówił Jan Zuba.

Szef gminy dodał, że zdecydowana większość osób posiada harmonogramy. Przy okazji wizyty w urzędzie można ten harmonogram odebrać bądź można go odebrać przy ul. Piekarskiej.

- Są osoby mało mobilne, samotne, to jeżeli się zwrócą do radnych, że nie mają rozpiski odbioru, proszę to do nas zgłosić i my je dostarczymy - podsumował Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Nowy harmonogram odbioru odpadów sortowanych, dla wszystkich miejscowości, znajdziesz w materiale: Zmiana w harmonogramie odbioru śmieci w gminie Kolbuszowa. O to apelowali radni

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy