Reklama

Nowe patrole na drogach powiatu. Kolbuszowska policja ma nowe motocykle [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej otrzymała nowe motocykle marki Triumph do referatu ruchu drogowego. Teraz funkcjonariusze drogówki będą patrolować powiat na motocyklach, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Motocykle są często wykorzystywane przez policję ze względu na ich zalety, takie jak szybkie poruszanie się w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz możliwość dotarcia w trudno dostępne miejsca.

W przypadku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej niedawno otrzymała ona dwa motocykle marki Triumph Tiger o pojemności 1050 cm3 i mocy 115 KM, przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

- Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Kolbuszowa zakupiono również specjalistyczne kombinezony, kaski i dodatkowe wyposażenie

- poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP.

Rada Miejska w Kolbuszowej jeszcze w kwietniu przeznaczyła 12 tys. zł z budżetu gminy na dofinansowanie specjalistycznego umundurowania.

Motocykle zostały specjalnie przystosowane do służby policyjnej i posiadają takie elementy jak sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, zestawy typu interkom oraz kufry na sprzęt policyjny.

Nowe jednoślady będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego w codziennej służbie. Dzięki nim policjanci będą mogli skuteczniej patrolować drogi, reagować na sytuacje drogowe oraz szybko dotrzeć w miejsca wymagające interwencji. Motocykle pozwolą im także efektywniej kontrolować ruch drogowy i przeciwdziałać nieprawidłowościom na drodze.

Wprowadzenie motocykli do policyjnej służby w Kolbuszowej stanowi ulepszenie w zakresie środków transportu dostępnych dla policji, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w naszym rejonie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy