Reklama

Nowe inwestycje w gminie Niwiska zrealizowane. Boisko sportowe w Siedlance i droga z Niwisk do Kolbuszowej po remoncie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nowe inwestycje w gminie Niwiska zrealizowane. Boisko sportowe w Siedlance i droga z Niwisk do Kolbuszowej po remoncie - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Siedlance gotowe. Droga prowadząca od Tuszymy, przez Niwiska, do Kolbuszowej również. Co wiadomo o zrealizowanych inwestycjach?

Dwie nowe inwestycje w gminie Niwiska zostały oficjalnie zakończone. O jakich mowa?

Na boisko do czerwca

Na pierwsze rozgrywki na nowym boisku przy szkole w Siedlance trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Dlaczego? Boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Siedlance gotowe. Jego powierzchnia sięga 693 mkw, boisko ma wymiary 42 m x 16,5 m. 

Zakres prac obejmował oprócz nawierzchni także budowę piłkochwytów o wysokości 4m, palisady z elementów betonowych, wjazdu wewnętrznego na płytę boiska oraz drenażu odwadniającego. Zadanie zrealizowała firma Florena z Kolbuszowej. Koszt inwestycji to kwota 279 266,11 zł. Z boiska będzie można korzystać od czerwca 2023 roku, ponieważ dopiero wtedy nawierzchnia trawiasta będzie w pełni ukorzeniona. 

Nowy dla kierowców

We wtorek (15 listopada) oficjalnie odebrano zmodernizowaną drogę relacji Tuszyma-Niwiska-Kolbuszowa. Co nowego przyniosła inwestycja? Kierowcy, jak i piesi mogą już korzystać z długiego na 1 128 mb odcinka drogi powiatowej w Niwiskach.

Inwestycja zrealizowana została przez powiat kolbuszowski w ramach rządowego funduszu rozwoju dróg. Wartość zadania wyniosła 3 mln 295 tys. zł, gmina Niwiska dołożyła 1 mln 265 455 zł. Z funduszu rozwoju dróg dofinansowanie sięgnęło 1 838 176 zł, powiat kolbuszowski dołożył 191 369 zł.

Zakres inwestycji obejmował między innymi rozbudowę istniejącej nawierzchni w zakresie poszerzenia jezdni do 6 m (na łukach poszerzenie do 7 m). Nowy chodnik na całej długości odcinka drogi ma szerokości 2 m (3,0 m na łuku, gdzie przewiduje się zastosowanie barier energochłonnych). Wykonawcą zadania była firma Inwest Bruk z Otałęża.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy