Reklama

Nowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Nowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w powiecie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od przyszłego roku ma ruszyć wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców gminy Dzikowiec. Osoby potrzebujące będą mogły nieodpłatnie skorzystać z oferowanych przez urząd urządzeń.

Jak poinformował na ostatniej komisji Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, na wypożyczalnie zostaną zaadoptowane pomieszczenia znajdujące się w budynku wielofunkcyjnym przy szkole w Wilczej Woli. 

Gmina otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Unii Europejskiej, w wysokości ponad 400 tys. zł. - Ten wniosek długo był rozpatrywany. Mieliśmy informację, że nie będzie pozytywnie rozpatrzony, ale po uzupełnieniu dokumentów i po przeprowadzonych rozmowach otrzymał pozytywną ocenę - mówił włodarz gminy. Wkład dzikowieckiego urzędu w otwarcie wypożyczalni to 5 procent. Wójt Tęcza wyjaśnił, że jest to kwota ponad 20 tys. zł. 

Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z wózków inwalidzkich, specjalistycznych łóżek, wózków elektrycznych, kul ortopedycznych i innego sprzętu niezbędnego do rehabilitacji czy funkcjonowania.

Jak informuje Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego będzie znajdować się w Wilczej Woli w budynku wielofunkcyjnym przy szkole. 

Z dostępnego sprzętu będą mogli za darmo korzystać mieszkańcy gminy, którzy wymagają specjalistycznej opieki. Będę oni mogli wypożyczyć sprzęt i korzystać z niego do sześciu miesięcy, z możliwością przedłużenia najmu na dłuższy okres. 

Kierownik GOPS-u nadmienia, że dodatkowo opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą wziąć w szkoleniach z zakresu opieki nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi. Ze szkoleń i nauki, jak opiekować się osobami niepełnosprawnymi, może skorzystać około 30 osób. 

Jak podkreśla nasza rozmówczyni, z pożyczonego sprzętu będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które będą miały orzeczenia o niepełnosprawności. Także ci mieszkańcy, którzy mają okresowe orzeczenie, np. po złamaniu, zwichnięciu nogi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE