Reklama

Nowa Dęba. Nastolatek ukradł z kościoła datki wiernych. O jego losie teraz zdecyduje sąd rodzinny

Opublikowano:
Autor:

Nowa Dęba. Nastolatek ukradł z kościoła datki wiernych. O jego losie teraz zdecyduje sąd rodzinny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie ustalili, kto włamał się do kościoła i ukradł 300 złotych ze skrzynki z datkami wiernych. Włamywaczem okazał się 16-latek, który przebywał na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

W  piątek (2 lutego) około godz. 13, ktoś wyważył drzwi kościoła w Nowej Dębie i ukradł ze skrzynki z ofiarami datki wiernych. Nie oszczędził też skarbonek, które znajdowały się przy kościelnym żłóbku. Jego łupem padło 300 złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji i materiałów ustalili, że włamywaczem jest 16-latek, który będąc na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, przyjechał do rodzinnego miasta.

Policjanci czekali, aż 16-latek wróci do domu. Gdy młody człowiek zauważył funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

- Okazało się, że nastolatek już wcześniej włamywał się do kościoła. Dwa miesiące temu, działając w podobny sposób, otworzył skrzynkę z ofiarami, lecz wtedy była ona pusta - informuje tarnobrzeska policja.

O całym zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który zdecyduje o jego dalszym losie. Na razie 16-latek wrócił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE