Reklama

Nieprzyjemny zapach uciążliwy dla mieszkańców Kolbuszowej. - Winna jest nowa kanalizacja w Weryni - skarży się radna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nieprzyjemny zapach uciążliwy dla mieszkańców Kolbuszowej. - Winna jest nowa kanalizacja w Weryni - skarży się radna - Zdjęcie główne

Odkąd została podłączona, mieszkańcy przy ul. Sokołowskiej ciągle narzekają na nieprzyjemny zapach w domach. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy narzekają na brzydki zapach, który pojawił się w rejonie ul. Sokołowskiej. Jest on na tyle uciążliwy, że czują go nawet w swoich domach. Obwiniają za to nową kanalizację.

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej radna Grażyna Halat z Kolbuszowej Dolnej poruszyła problem, z którym zwrócili się do niej mieszkańcy. 

- Składam wniosek o poprawę wykonania kanalizacji wysokociśnieniowej z Weryni do Kolbuszowej. Odkąd została podłączona, mieszkańcy przy ul. Sokołowskiej ciągle narzekają na nieprzyjemny zapach w domach. Trzeba coś z tym zrobić

- podkreślała Grażyna Halat.

Samorządowiec nadmieniała, że zgłosiła ten problem do Adama Materni, prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. - Zostali wysłani pracownicy. Wyotwierali studzienki, posprawdzali i poszli. W dalszym ciągu w domach przy ul. Sokołowskiej jest nieprzyjemny zapach. Coś trzeba z tym zrobić - domagała się radna z Kolbuszowej Dolnej.

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, odniósł się do poruszonego problemu. Wyjaśnił, że po wykonaniu odcinka tłocznego, gdzie ścieki są przepompowywane (jest to odcinek, który przejmuje ścieki z Weryni), pojawił się ten problem, z którym zakład gospodarki komunalnej, dział wodno-kanalizacyjny, jeszcze sobie nie poradził.

- Musimy ustalić przyczynę, dlaczego ta uciążliwość zapachowa się pojawia, skoro jej wcześniej nie było. Komora rozprężna jest jedna, nie ma jej przy każdym domu i dalej ścieki płyną grawitacyjnie. Musi się znaleźć sposób na to, aby ustalić przyczynę, a później wykonać to, co należy, żeby tę uciążliwość usunąć - podsumował szef gminy Kolbuszowa. 

Co jest powodem nieprzyjemnego zapachu? O to zapytaliśmy Mieczysława Skowrona z ZGKiM. Nasz rozmówca wyjaśnił, że powodem nie jest nieprawidłowo wykonana kanalizacja sanitarna. Większa ilość ścieków, która płynie w rurach (te odbierane od mieszkańców Weryni), powoduje zmianę pojemności kanalizacji. W przypadku domów, w których brak jest wykonanego odpowietrzenia pionów wyprowadzanego ponad dach budynku, gazy mogą wydostawać się przez syfony urządzeń sanitarnych.

Jeżeli taka sytuacja ma miejsce (nieprzyjemny zapach), pracownicy ZGKiM mogą doradzić, jak problem rozwiązać, ale już na własną rękę, przez właścicieli budynków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy