Reklama

Niemiecka szkoła życia

Opublikowano:
Autor:

Niemiecka szkoła życia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwunastu uczniów z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni ma za sobą czterotygodniową praktykę zawodową w Niemczech. Zagraniczny staż umożliwił im nie tylko zdobycie cennego doświadczenia, ale też był dla nich ciekawą szkołą życia.

W projekcie „Praktyka zagraniczna w Turyngii – szansą na dobrą pracę”, który został sfinansowany z funduszy unijnych, wzięła udział grupa uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu. Uczestnicy na miesiąc (od 5 października do 1 listopada) przeprowadzili się do Turyngii w Niemczech, gdzie w sześciu  hotelach mogli rozwinąć swoje umiejętności zawodowe, ale nie tylko. Wyjazd był dla nich prawdziwą szkołą życia. – Fakt, że podczas praktyki uczniowie mieszkali poza domem, a dodatkowo za granicą, miał niebagatelny wpływ na ich usamodzielnienie się i kształtowanie umiejętności radzenia sobie z wszelkimi problemami – mówi Anna Kwiecień, koordynator projektu.

Podczas praktyk uczestnicy mieli okazję podszlifowania  języka, a także zwiedzenia pięknych, niemieckich miast. Rozpoczęcie stażu zaczęło się od wizyty w Dreźnie, na zakończenie zaś uczniowie odwiedzili Erfurt, stolicę Turyngii. – Praktykanci wrócili pełni wrażeń, zadowoleni z pobytu i podbudowani. Świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem, a przecież nie każdy ma okazję odbyć praktykę zawodową w eleganckim hotelu i sprostać wysokim standardom niemieckim – ocenia Anna Kwiecień.

W ramach projektu realizowanego przez ZSA-E w Weryni odbędzie się jeszcze jeden wyjazd na praktykę. Planowany termin to marzec 2017. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE