Reklama

Nie żyje mieszkaniec gminy Raniżów. Został potrącony przez nastolatka

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje mieszkaniec gminy Raniżów. Został potrącony przez nastolatka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zmarł 56-letni mieszkaniec gminy Raniżów, który początkiem sierpnia został potrącony przez 16-letniego motocyklistę w Woli Raniżowskiej.

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w sobotę (3 sierpnia) około północy w Woli Raniżowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 56-letni mieszkaniec gminy Raniżów, gdy szedł drogą, został potrącony przez motocykl, którym kierował 16-letni mieszkaniec gminy Raniżów. 
O tym pisaliśmy TUTAJ. 

Złożył wyjaśnienia 

Jak ustalili funkcjonariusze policji, chłopiec odjechał z miejsca zdarzenia, ale pojawił się na nim ponownie jako osoba obserwująca wypadek. Poszkodowany mężczyzna z urazem nogi i głowy został przetransportowany do szpitala.

Zmarł poszkodowany

Fakt zgonu poszkodowanego 56-latka potwierdził nam w poniedziałek, 16 września, Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

- Wobec sprawcy toczy się postępowanie na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich - wyjaśnia i dodaje: - Najsurowszym środkiem, jaki można zastosować w trybie tej ustawy, jest środek poprawczy, w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Na obecnym etapie postępowania nie orzeczono wobec nieletniego żadnych środków zapobiegawczych.

Niejawne 

Przypomnijmy, że z uwagi na to, iż sprawca zdarzenia jest nieletni, sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kolbuszowej celem przeprowadzenia postępowania w tej sprawie.

Jak poinformował nas Dorota Kozubal, szefowa kolbuszowskiego sądu, zasadą przy postępowaniu w sprawach nieletnich jest niejawność postępowania. Do publicznej wiadomości nie zostanie więc podana informacja na temat tego, jak cała sprawa się zakończy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE