Reklama

Nie wszystkie odpady zostały zabrane od mieszkańca Zarębek. - Dlaczego? - o to dopytywał Marek Opaliński

Opublikowano:
Autor:

Nie wszystkie odpady zostały zabrane od mieszkańca Zarębek. - Dlaczego? - o to dopytywał Marek Opaliński  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat poruszony został podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. - Wczoraj (30 sierpnia) z Zarębek były wywożone śmieci niesegregowane - zaczął swoją wypowiedź Marek Opaliński, radny i zarazem sołtys Zarębek. - Po tym wywozie mieszkaniec się mnie pyta, czy są jakieś limity, odnośnie ilości odbieranych śmieci. Jak powiedział, wszystko ładnie ułożył we woreczkach i cztery woreczki mu zostawili. Dlaczego? - dopytywał samorządowiec.

Na to pytanie próbował odpowiedzieć Adam Maternia, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. To jego pracownicy odbierają śmieci od mieszkańców gminy.

Jak wyjaśnił prezes Maternia, udało mu się jeszcze w trakcie sesji skontaktować z kierowcą śmieciarki, który zapewnił, że wszystkie worki, które były wystawione w terminie, zostały zabrane.

Jest nagranie

- Na samochodach mamy zainstalowane kamery, więc do sprawdzimy - zapewnił przedstawiciel ZGKiM w Kolbuszowej.

- Niemożliwa jest sytuacja, że na tysiące worków zebranych we wsi akurat cztery nie zostały zabrane. Trudno mi teraz się do tego odnieść, ponieważ nie mam pełniej informacji - dodał Adam Maternia, biorąc pod uwagę to, że w niezabranych workach mogły znajdować się śmieci, które w tym terminie nie są odbierane.


Zbyt późno?

Przedstawiciel ZGKiM odniósł się także do pytania radnego, dotyczącego ilości zabieranych od mieszkańców śmieci. Jak zaznaczył, jeżeli przy pojemniku na odpady pojawią się dodatkowe worki, to z zasady pracownicy zakładu zabierają wszystko, co zostało wystawione.

Zgodnie z wytycznymi ZGKiM w Kolbuszowej do pojemników z odpadami zmieszanymi nie należy wrzucać opadów niebezpiecznych (np. przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego), jak również odpadów remontowo - budowlanych czy metalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE