Reklama

Nie przestrzegają zasad sanitarnych? Telefony od Czytelników

Opublikowano: czw, 24 gru 2020 08:00
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nie przestrzegają zasad sanitarnych? Telefony od Czytelników - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od naszych Czytelników otrzymaliśmy dwa telefony, że w jednej z restauracji na terenie gminy Kolbuszowa klienci mimo zakazu spożywają posiłki. Co na to właściciel?

Jak twierdzą, w jednej z restauracji nie stosują się do reżimu sanitarnego i pozwalają jeść  klientom wewnątrz. Przypomnijmy, że według obostrzeń wszystkie lokale gastronomiczne, bez wyjątku, mogą wydawać posiłki jedynie na wynos.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z właścicielem wspomnianej restauracji. Poinformował on, że takie sytuacje nigdy nie miały miejsca w jego lokalu. Klienci mogą jedynie wejść do środka po odbiór swojego zamówienia. Nie mogą natomiast spożyć go na miejscu.

Barbara Dudzińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, poinformowała, że kolbuszowski sanepid otrzymuje różne anonimowe zgłoszenia dotyczące nieprzestrzegania reżimu sanitarnego. Nie otrzymał on jednak żadnego zgłoszenia dotyczącego spożywania posiłków w jakiejkolwiek restauracji na terenie powiatu kolbuszowskiego.

 

Jakie kary?

Barbara Dudzińska, szefowa kolbuszowskiego sanepidu, zaznaczyła, że kary grzywny za nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego zaczynają się od 5 tys. zł w górę.

Restauracje, kawiarnie czy bary mogą sprzedawać jedzenie. Ograniczeniu podlega jedynie spożywanie posiłków na miejscu. Zamówienia można brać na wynos lub też z dostawą do drzwi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy