Reklama

Nie dopuść do nadciśnienia tętniczego

Opublikowano:
Autor:

Nie dopuść do nadciśnienia tętniczego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na nadciśnienie skarży się coraz więcej osób, nie tylko starszych. Emocje, szybki tryb życia, stres mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, które w pewnej chwili zaczyna bić na alarm różnymi sposobami – m.in. nadciśnieniem.

U osób w średnim i starszym wieku trudno jest uchwycić przyczynę nadciśnienia. Natomiast zbyt wysokie ciśnienie u osób młodych może wynikać z obecności innej choroby, z którą mierzy się organizm.

Czynniki ryzyka
U 90 % chorych nie da się jednoznacznie określić przyczyn wystąpienia nadciśnienia. W wielu przypadkach główną odpowiedzialność ponoszą uwarunkowania genetyczne, jak i czynniki środowiskowe. 

Czynników, które mogą wpływać na podwyższenie ciśnienia tętniczego, jest z każdym rokiem coraz więcej. W grupie ryzyka są osoby borykające się z nadwagą lub otyłością, które stronią od ruchu i wszelkich form aktywności. Nadciśnienie może wystąpić także u osób nadużywających alkohol czy palących papierosy. Ważnym aspektem jest także spożywanie dużej ilości soli. Nie chodzi tylko o tę, której używamy do przyprawienia potraw. Należy pamiętać, że sól jest dodatkiem praktycznie każdego produktu spożywczego. Dlatego najlepiej zachować umiar w jej używaniu.

O ile na uwarunkowania genetyczne nie mamy wpływu, to wszystkie pozostałe czynniki ryzyka są zależne wyłącznie od nas. Odrzucenie używek, ruch i dieta z małą zawartością soli pomoże ustrzec przed problemem z nadciśnieniem, pozytywnie wpłynie także na ogólny stan zdrowia organizmu.

Więcej w 31 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE