Reklama

Nie będzie zawodów sportowo-pożarniczych w gminie Dzikowiec. Skąd taka decyzja?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nie będzie zawodów sportowo-pożarniczych w gminie Dzikowiec. Skąd taka decyzja? - Zdjęcie główne

Gmina Dzikowiec jest jedyną w powiecie, gdzie nie będzie w tym roku zawodów strażackich. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzikowiec to jedyna gmina w powiecie kolbuszowskim, gdzie tego roku nie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze? Skąd taka decyzja i czym jest spowodowana?

Manewry ratownicze zamiast zawodów strażackich. Taki plan zakłada tego roku wójt dzikowieckiej gminy. Na pytanie, czym jest to spowodowane, Józef Tęcza w rozmowie z nami krótko poinformował, że tak zostało ustalone na zarządzie. Włodarz zapewnił, że w manewrach mają uczestniczyć wszystkie jednostki z terenu gminy. Termin został ustalony na 3 września.

Czy to oznacza, że na zawodach powiatowych OSP zabraknie drużyn z gminy Dzikowiec? Nie do końca. Bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kolbuszowej, przekazał nam, że zarząd może wyznaczyć jednostki, które będą reprezentować gminę na zawodach w powiecie kolbuszowskim.

W takim przypadku zazwyczaj wybierane są dwie Ochotnicze Straże Pożarne. I tak też będzie. Wójt Józef Tęcza poinformował nas, że decyzją zarządu na zawody pojadą dwie najprężniej działające jednostki w gminie - OSP Dzikowiec i OSP Lipnica.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy