Reklama

Reklama

Nasz generał patronem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Opublikowano: pon, 8 lip 2019 18:21
Autor:

Nasz generał patronem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dowództwu nadano imię pochodzącego z Mazurów (gm. Raniżów) gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Uroczystość odbyła się w Warszawie, 26 czerwca, apelu z okazji święta Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych (DO RSZ), które w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.

Zgodnie z decyzją ministra Mariusza Błaszczaka, patronem DO RSZ został generał Bronisław Kwiatkowski. Był on Dowódcą Operacyjnym w latach 2007 – 2010. Zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Był jednym z najbardziej doświadczonych polskich dowódców, cieszył się wysokim autorytetem wśród żołnierzy, jak również dowódców NATO. Był współautorem nowych programów oraz rozwiązań organizacyjnych szkolenia wojskowego - czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

W czerwcowych uroczystościach wzięła udział rodzina generała, a także przedstawiciele powiatu kolbuszowskiego m.in.: Józef Kardyś, starosta powiatu, Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej i delegacja z sołectwa Mazury. 


Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, o gen. Kwiatkowskim (od 2:30 min filmu)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.