Nasi zawodnicy wybiegali sobie loty

Nasi zawodnicy wybiegali sobie loty - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCISzymon Zięba poleci szybowcem, a Monika Węgrzyn do Parlamentu Europejskiego. Takie nagrody za zwycięstwo w Biegu Hetmana w Mielcu wywalczyli jedni z najzdolniejszych wychowanków Bogdana Karkuta.

Trzecia edycja tej impreza odbyła się w minioną niedzielę w Mielcu. - Nie był to zwykły bieg na dystansie 5 km, ale naszpikowana różnymi przeszkodami trasa, która wymagała, poza dobrą kondycją, również bardzo dobrej sprawności ogólnej – zaznaczał trener Karkut.

Nasi zawodnicy świetnie zaprezentowali się na tej trudnej trasie. Zarówno Szymon, jak i Monika zwyciężyli w klasyfikacji generalnej. Ponadto na podium w kobiecej rywalizacji stanęła inna zawodniczka Tiki-Taki Karolina Zuber, która zajęła trzecie miejsce. - Nie tylko trasa była oryginalna, ale również nagrody. Szymon i Karolina polatają, bo wygrali lot szybowcem i paralotnią – podkreśla Karkut. Monika również poleci, ale do Brukseli na wycieczkę do Europarlamentu. Tę nagrodę ufundował poseł do Parlamentu UE Tomasz Poręba.

Trzy dni wcześniej, 15 sierpnia, Monika również zwycięsko zakończyła  Bieg im. Wroceńskich Legionistów na dystansie 6 km. Odbył się on we Wrocance koło Krosna. - W biegu tym, wzorem wyścigów kolarskich, wyznaczono również tzw. lotną premię w połowie dystansu z nagrodą finansową ustanowioną przez wielokrotną medalistkę MŚ i Europy panią Izabelę Zatorską – opisywał trener Tiki-Taki.

Również ta nagroda przypadła Monice, która najszybciej finiszowała na mecie tej premii. W zawodach tych wystartowała również grupa kilkunastu zawodników Kolbuszowskiego Klubu Nording Walking. Dla Moniki Węgrzyn był to ostatni sprawdzian formy przed sobotnim (24 sierpnia) występem we włoskiej Susie, gdzie odbędą się zawody Pucharu Świata w biegach górskich. - Bieg odbędzie się na bardzo trudnej technicznie trasie liczącej 4100 metrów. Faworytkami będą Amerykanki, Turczynki i Włoszki, a Polki z Moniką w składzie będą starały  się sprawić jakąś miłą niespodziankę – zapowiada Karkut.

Szymon Zięba wystartuje w ten weekend w Radomiu, gdzie odbędą się dorosłe mistrzostwa Polski. Szymon pobiegnie tam na dwóch dystansach: 800 i 1500 metrów.