Reklama

Reklama

Narodowe Czytanie Nowel w Ostrowach Tuszowskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 10 wrz 2019 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek, 6 września w Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich przystąpiono do ogólnopolskiej akcji organizowanej od 2012 r.

W pierwszej edycji Narodowego Czytania Nowel na tapetę wzięto lekturę „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a następnego roku „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W 2015 roku czytano „Lalkę” Bolesława Prusa, w 2016 „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza, w 2017 „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W ubiegłym roku odbyło się czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. 

W tym roku w ósmą edycję szkoła w Ostrowach Tuszowskich również przystąpiła do narodowego czytania. - We wspólnym czytaniu wzięli udział wójt gminy Cmolas, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowach Tuszowskich, Stowarzyszenie „Ostrowy”, Ochotnicza Straż Pożarna, rada rodziców, Gminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie, babcie, przedsiębiorcy, nauczyciele i uczniowie - wymienia Danuta Gacek, nowa dyrektor szkoły w Ostrowach Tuszowskich.

Po odczytaniu kolejnych nowel odbywały się krótkie warsztaty. - Były eksponaty dawnych narzędzi do uprawy roli, opowieści o pieczeniu chleba, pracy strażaków, pokaz stroju szlacheckiego, odsłuchanie muzyki katarynki i pokazanie kataryniarza, wizualizacja informacji o powstaniu styczniowy - relacjonuje dyrektorka.

W trakcie odbyła się degustacja chleba i rogalików przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na zakończenie zaproszeni goście oraz uczniowie odtańczyli poloneza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.