Reklama

Narodowe czytanie na Rynku

Opublikowano: czw, 7 wrz 2017 05:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotnie przedpołudnie, 2 września, na kolbuszowskim Rynku odbyła się akcja Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W inicjatywie uczestniczyły władze Powiatu Kolbuszowskiego.

Jest to ogólnopolska akcja głośnego czytania najwybitniejszych dzieł polskiej literatury objęta patronatem Pary Prezydenckiej.  

Wspólne czytanie
W powiecie kolbuszowskim wspólne czytanie rozpoczęło się o godz. 10:00. Otworzył je Poseł RP Zbigniew Chmielowiec. Po nim usłyszeliśmy m. in. Starostę Kolbuszowskiego Józefa Kardysia, Przewodniczącego Rady Powiatu Mieczysława Burka oraz Sekretarza Powiatu Stanisława Steca.
 
W akcji uczestniczyli oprócz włodarzy powiatu kolbuszowskiego, władze gminy Kolbuszowa, dyrektorzy szkół i placówek, przedstawiciele instytucji kultury, członkowie RTK oraz bibliotekarze.
 
Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.