Reklama

"Naród jutro będzie taki, jaką dzisiaj jest rodzina" - takie hasło przyświecało obchodom w Hucisku

Opublikowano:
Autor:

"Naród jutro będzie taki, jaką dzisiaj jest rodzina" - takie hasło przyświecało obchodom w Hucisku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dnia 28 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Hucisku obchodziła Święto Patrona, którym jest Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński oraz jednocześnie Święto Rodziny.

Jak co roku, dzień ten obchodzony był bardzo uroczyście, a rozpoczął się od wspólnej Mszy Świętej, którą celebrowali: ksiądz proboszcz – Kazimierz Franczak, ks. prałat – Wiesław Augustyn oraz ks. katecheta – Piotr Zdeb. Ksiądz Piotr podczas poruszającego kazania przypomniał postać Kardynała Wyszyńskiego i zachęcił do jego naśladowania.

Po mszy świętej zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie powitała ich dyrektor Halina Haracz. Przybyli goście razem z przedstawicielami lokalnej władzy oraz rodzice, uczniowie i nauczyciele obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy VIII. Jej celem było przypomnienie postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego życia i dokonań. Występ ósmoklasistów zakończyło krótkie przedstawienie uczniów klas IV i V pt. „Kromka chleba”, które przybliżyło zebranym model wychowawczy panujący w rodzinie Wyszyńskich.

Następnie przyszła kolej na najmłodszych uczniów. W związku z obchodzonym w tym dniu Świętem Rodziny przygotowali oni dla rodziców wiersze oraz pięknie zatańczyli, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczniowie z klas I i II przedstawili inscenizacje pt. ,,Dwie mamy” oraz „Jak Pan Bóg stwarzał mamę”, które również bardzo podobały się widzom.  Rodzice otrzymali także wiele życzeń i prezentów od swoich pociech. Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Patronie szkoły i nagrodzenie zwycięzców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE