Reklama

Najtańsza oferta na remont szkoły w Lipnicy trafiła do kosza. Sprawdzamy, jaki był powód i kto wygrał przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Najtańsza oferta na remont szkoły w Lipnicy trafiła do kosza. Sprawdzamy, jaki był powód i kto wygrał przetarg - Zdjęcie główne

Samorząd nie będzie musiał dołożyć do remontu, ale jednocześnie niewiele zaoszczędzi. | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W postępowaniu przetargowym na remont szkoły w Lipnicy zgłosiło się czterech zainteresowanych realizacją tego zadania. Samorząd jako najkorzystniejszą ofertę nie wybrał o dziwo najtańszej z nich. Ta została bowiem odrzucona. Dlaczego?

Firma, która wygra przetarg na modernizację infrastruktury edukacyjnej w Lipnicy w gminie Dzikowiec, bo tak nazywa się to zadanie, będzie miała 200 dni na wykonanie wszystkich prac. Taki termin zakończenia robót zapewnili także wszyscy zainteresowani wykonawcy.

Jedna z czterech do kosza

Dzikowiecka gmina na realizację tego zadania planuje przeznaczyć 950 tysięcy złotych. Czy wszystkie firmy zmieściły się w tym budżecie? Nie do końca. Najdrożej wyceniła swoją pracę firma "Kazbut" Mariusz Kasprzak z Czermina (1 mln 242 tys. zł). Najtańsza oferta opiewa z kolei na kwotę 834 tysiące złotych. Tę cenę zaproponowała spółka "Treebud" z Myślenic.

Do konkursu wpłynęły jeszcze dwie oferty: firma z Różanki (940 tys. zł) oraz z Lipa (1 mln 113 tys. zł). Najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła spółka z Myślenic i wszystko wskazywało na to, że to ona wygra przetarg. Stało się jednak inaczej. Samorząd odrzucił tę ofertę. Powód był prozaiczny.

Podpis zawinił

Jak się okazało, oferta nie została podpisana w sposób umożliwiający potwierdzenie podpisu elektronicznego.

- Zamawiający nie mógł dokonać prawidłowej weryfikacji podpisu za pomocą programów do tego służących. Wszystkie programy dały wynik negatywny

- czytamy w krótkim uzasadnieniu.

Tym samym najtańsza oferta wylądowała w koszu, a gmina wybrała jako zwycięzcę firmę z Różanki. Ta wykona zamówienia za przeszło 940 tys. złotych. Oznacza to, że samorząd nie będzie musiał dołożyć do remontu, ale jednocześnie niewiele zaoszczędzi.

Elewacja i sala do remontu

Jakie prace zostaną wykonane w szkole? W budynku placówki część drzwi i stolarki okiennej zostanie wymieniona. Zostanie zmodernizowana także instalacja centralnego ogrzewania, a pomieszczenia wewnątrz budynku zyskają nowy blask.

Zmiany czekają także elewację szkoły - ściany zostaną docieplone styropianem. Zostanie także wykonana wyprawa elewacyjna z tynku, a płytka odbojowa zostanie wymieniona. Na dachu natomiast zostaną wykonane roboty uzupełniające - powstanie okucie kominów blachą.

Całkowicie przebudowane zostanie również wejście główne od strony północnej oraz zostaną wymienione balustrady. Dobudowana zostanie w tamtym miejscu pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Schody do piwnicy od strony północnej również doczekają się remontu.

Spore zmiany czekają także budynek sali gimnastycznej i łącznika. W tym przypadku również elewacja zewnętrzna zostanie poprawiona i docieplona styropianem. W planach wymiana płytki odbojowej oraz przebudowa wejścia głównego. Na czas prac zewnętrznych będą rozstawione liczne rusztowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy