Reklama

Najlepsi idą dalej

Opublikowano:
Autor:

Najlepsi idą dalej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po godzinach ćwiczeń i przygotowań strażacy ochotnicy sprawdzili swoją kondycję i umiejętności podczas zawodów sportowo-pożarniczych.

Po gminie Dzikowiec i Majdan Królewski przyszedł czas na rywalizację druhów z gminy Niwiska i gminy Cmolas. Ci pierwsi wzięli udział w zawodach z małym poślizgiem. Zaplanowane na trzecią niedzielę sierpnia zawody nie odbyły się z powodu pogody. Zwarci i gotowi druhowie z ośmiu jednostek stawili się do reprezentowania swoich sołectw w minioną sobotę (26 sierpnia) na stadionie sportowym przy szkole w Niwiskach. W zawodach nie wzięła jedynie udziału drużyna z Przyłęka.

Z pomocą "mercedesa"
Do Niwisk druhowie przyjechali bez swoich motopomp. Każda drużyna, w ćwiczeniu bojowym, korzystała z "mercedesa" wśród tego typu sprzętu - motopompy Tohatsu. - No naprawdę bardzo dobry sprzęt, który jest jeszcze rzadkością na terenie naszego powiatu - mówi mł. bryg. Marcin Wieczerzak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, który nadzorował przebieg zawodów. - Tego typu motopompy, oprócz Niwisk, posiadają jeszcze jednostki OSP Dzikowiec i OSP Wilcza Wola. Z kolei OSP Majdan Królewski przymierza się do takiego zakupu - dodaje nasz rozmówca.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE