Reklama

Nadleśnictwo Kolbuszowa sprzedaje drewno. Zdarzają się też kradzieże [AKTUALNE CENY]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nadleśnictwo Kolbuszowa sprzedaje drewno. Zdarzają się też kradzieże [AKTUALNE CENY] - Zdjęcie główne

Nadleśnictwo Kolbuszowa prowadzi sprzedaż drewna. O szczegółach mówiła jego przedstawicielka Natalia Batory (pierwsza z lewej).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nadleśnictwo Kolbuszowa nieustannie prowadzi sprzedaż drewna. Zainteresowanie surowcem, w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym rośnie. Sprawdzamy, jakie są ceny.

Nadleśnictwo Kolbuszowa nieustannie prowadzi sprzedaż drewna dla przedsiębiorców oraz dla klientów indywidualnych. 

- Drewno, jakie sprzedajemy na rynku detalicznym dla klientów indywidualnych, jest drewnem pochodzących z bieżących cieć. Dostępność gatunkowa drewna tzn. z jakiego gatunku drzewa pochodzi, jest uzależniona od rodzaju i lokalizacji prowadzonych cięć. Dostępność drewna jest różna, w zależności od Leśnictwa

- wyjaśnia Natalia Batory, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa. 

Kradzieże drewna w lesie 

Czy w ostatnim czasie zdarzały się kradzieże drewna z lasu? 

Straż Leśna zanotowała łącznie w powiecie kolbuszowskim 6 przypadków kradzieży drewna. 

Ceny drewna w Nadleśnictwie Kolbuszowa

Ceny za metr sześcienny drewna w Nadleśnictwie Kolbuszowa wahają się od około 100 do około 200 zł. Najwięcej, bo 184 zł, trzeba zapłacić za buka i graba. Jednym z droższych jest także świerk czy jodła, za którą trzeba zapłacić 144 zł. Cena dębu to około 170 zł. Najtańsza jest sosna, która kosztuje 136 zł, oraz drewno liściaste miękkie - 98 zł. Pełny cennik za drewno dostępny jest na stronie Nadleśnictwa Kolbuszowa>>>

Jak podkreśla Natalia Batory z Nadleśnictwa Kolbuszowa, ceny za drewno nie będą zmieniane do końca bieżącego roku.

Chrust i gałęziówka także nie jest za darmo i trzeba za nie zapłacić. Za metr sześcienny gałęziówki iglastej zapłacimy około 50 zł. Z kolei liściaste gałęzie to już cena prawie 70 zł. 

Najtaniej wychodzą pozostałości po drewnie, które są jednak najgorszego sortu. Cena za metr sześcienny to 18,45 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy