Reklama

Nadal pusty, a w dodatku brak chętnych

Opublikowano: sob, 26 wrz 2020 15:00
Autor:

Nadal pusty, a w dodatku brak chętnych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończył się termin składania ofert na wynajem budynku Ośrodka Zdrowia w Cmolasie. Chętnych jednak nie było.

Gmina Cmolas w połowie sierpnia ogłosiła przetarg na najem lokalu, po tym jak pierwszy chętny wycofał się i zerwał umowę. Przypomnijmy, że pierwszym najemcą było Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego. Lokal został wynajęty w całości jeszcze w ubiegłym roku, ale okazało się, że centrum nie znalazło lekarzy specjalistów i po kilku miesiącach zrezygnowało z otwarcia ośrodka w Cmolasie.

Mieszkańcy czekali

Jeszcze w ubiegłym roku mieszkańcy żywili nadzieję, że nowy ośrodek zdrowia zostanie otwarty. Pod koniec czerwca 2019 roku gmina podpisała umowę z najemcą, czekając na rychłe otwarcie. Świadczenie usług w zakresie zdrowotnym okazało się jednak niemożliwe. Po kilku miesiącach, w lutym 2020 roku, centrum medyczne rozwiązało umowę. Ośrodek pozostał więc zamknięty.

Drugi przetarg

Cmolaska gmina postanowiła ogłosić ponowny przetarg na najem budynku. Po ponad miesiącu oczekiwania na potencjalnego kontrahenta okazało się, że, mimo niezbyt wygórowanej ceny, nie było chętnych na wynajem. Termin składania ofert minął w poniedziałek, 21 września. Jak poinformował Marian Posłuszny, sekretarz gminy, do chwili obecnej (poniedziałek, 21 września, godz. 14) nie wpłynęła żadna oferta do Urzędu Gminy w Cmolasie. Jak dodał sekretarz Posłuszny, cmolaski urząd będzie chciał ponownie ogłosić przetarg na najem lokalu.

- CENA ZA WYNAJEM -

  • Za lokal na parterze - 3 tys. zł netto (bez mediów). Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczony 23 proc. podatek VAT
  • Za lokal na poddaszu - 1 624 zł netto (bez mediów). Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczony 23 proc. podatek VAT


Pierwotna cena za wynajem wynosiła tyle samo, z tym że gmina chciała wynająć całość jednemu najemcy.

- 11 GABINETÓW, 453 MKW -

  • Lokal na parterze składa się z pięciu gabinetów lekarskich wraz z zapleczem o łącznej powierzchni użytkowej 250 mkw.
  • Lokal na poddaszu składa się z sześciu gabinetów rehabilitacyjnych wraz z zapleczem o łącznej powierzchni użytkowej 203 mkw.


Budynek będący własnością gminy Cmolas przeznaczony ma być na świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej, rehabilitacyjnej
i stomatologicznej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego z NFZ przysługującego mieszkańcom gminy Cmolas. Urząd dopuszcza jednak możliwość prowadzenia prywatnych praktyk lekarskich, specjalistycznych, stomatologicznych i rehabilitacyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE