Reklama

Na walkę z alkoholem i narkotykami

Opublikowano: czw, 11 cze 2020 10:18
Autor:

Na walkę z alkoholem i narkotykami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina przedstawiła sprawozdanie i szczegółowo opisała, na co zostały wydane pieniądze w związku z Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

W zeszłym roku cmolaski urząd miał na ten cen zabezpieczone ponad 100 tys. zł. Z czego wydał 83 tys. zł. Co z pozostałymi pieniędzmi?

 

Na książki i wycieczkę

 

W 2019 roku komisja odbyła jedno posiedzenie, na którym zaopiniowała osiem wniosków o wydanie pozwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Pięć razy spotykała się na rozmowie z osobami nadużywającymi alkoholu. Członkowie komisji otrzymali łącznie 484 zł za udział w posiedzeniu.

W 2019 roku zakupiono również książki do Gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie o różnej tematyce przeznaczonych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych o wartości 4 tys. zł.

Gmina zorganizowała letni wypoczynek w Ełku dla 20 uczniów. Dzieci mogły tam wypoczywać od 12 do 21 lipca. Na to zadanie wykonano 17 980 zł. Na dozór świetlic oraz zakup drobnego sprzętu do nich wydano 19 850,06 zł. Natomiast na organizacje czasu wolnego dla dzieci i młodzieży gmina wykorzystała kwotę 27 092,83 zł. Te pieniądze przeznaczono m.in. na nagrody w różnych konkursach organizowanych przez szkoły.

- Na powiatowy konkurs matematyczny, festiwal piosenki, festiwal teatrów, turniej tańca, festiwal muzyków czy pikniki rodzinne i spotkania integracyjne w Ostrowach Baranowskich, Hadykówce i Porębach Dymarskich - wymienia w sprawozdaniu Elżbieta Wyparło, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w gminie Cmolas.

Gmina co roku ogłasza konkurs na organizacje czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych. Oferty składają organizacje pozarządowe z terenu cmolaskiej gminy i otrzymują dotacje na wymienione zadania. W zeszłym roku gmina przeznaczyła na ten cel 13 tys. zł.

 

Z wnioskiem do sądu

 

W 2019 roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w stosunku do dwóch osób wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej. Osoby te były zobowiązanie do podjęcia leczenia odwykowego. Komisja skierowała również dwie inne osoby do psychologa celem podjęcia dobrowolnej terapii. - Zwróciliśmy koszty dojazdu na terapię do Ośrodka Leczenia Uzależnień dla dwóch osób w kwocie 753,66 zł - informuje kierownik Wyparło. 

Gmina Cmolas nie wykorzystała 26 624,25 zł. Zgodnie z zasadami wykonywania budżetu zostały one wprowadzone do budżetu Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020. Nie można ich bowiem wykorzystać na inne cele niż profilaktyka alkoholowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.